Środa, 17 Lipca 2024  Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Piłkarskie emocje w roku 2020 już za nami, pora więc na krótkie podsumowanie ostatnich miesięcy  

  Za sprawą epidemii COVID-19 rok ten z całą pewnością był specyficzny, ale był również wyjątkowy pod wieloma względami.

  Z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie udało się dokończyć rozgrywek sezonu 2019/2020, podjęto więc decyzję o jego zakończeniu uwzględniając wyniki uzyskane po rundzie jesiennej. Unia Kalety zajęła 7 miejsce z dorobkiem 20 punktów i bilansem bramkowym 22-26. Awans przyznano MKS-owi Myszków, natomiast decyzją władz piłkarskich nikt z ligi nie spadł.

  Na wznowienie ligowego grania w roku 2020 czekaliśmy do 25 lipca, kiedy to zainaugurowany został sezon 2020/2021. Sezon wystartował w gronie 20 zespołów, które zostały podzielone na dwie dziesięciozespołowe grupy. Gra w toczyła się systemem mecz i rewanż, a po rozegraniu 18 kolejek cztery najlepsze drużyny z każdej z grup wiosną tworzyć będą grupę mistrzowską walczącą o awans do IV ligi, natomiast drużyny z miejsc 5-10 obu grup walczyć będą o utrzymanie. Unia Kalety w swojej grupie rywalizowała jesienią z KS Panki, Liswarta Krzepice, Amator Golce, MLKS Woźniki, Jedność Boronów, Sparta Lubliniec, Pogoń Kamyk, Olimpia Truskolasy, Promień Glinica. Kadra zespołu została odświeżona pozyskanymi latem zawodnikami: Oskar Krawczyk, Adam Kąkol, Patryk Maroń, Patryk Rotuski, Kamil Garcarczyk oraz zawodnikami z drużyny juniorów: Paweł Lebek, Patryk Lebek, Bartosz Wojtal i Paweł Jarosz.

  W 18 ligowych spotkaniach wystąpiło łącznie 25 zawodników, którzy wywalczyli na boiskach w rundzie jesiennej 32 punkty, zajmując 3 miejsce dające awans do grupy mistrzowskiej! Drużyna wygrała 9 spotkań, 5 zremisowała i odniosła 4 porażki, bilans bramkowy to 34 bramki zdobyte oraz 25 straconych. Zespół prowadzony przez Ireneusza Adamskiego dobrze radzi sobie również w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu PPN Lubliniec, docierając do finału tych rozgrywek, który odbędzie się wiosną 2021 roku! Po drodze eliminując Victorie Strzebiń, Ruch Kochanowice oraz ligowego rywala Promień Glinica.

  Strzelcy bramek w roku 2020 - Rozgrywki ligowe + Puchar Polski:

  Damian Zuber - 13 bramek / 11 Liga + 2 PP

  Oskar Krawczyk - 8 bramek / 5 Liga + 3 PP

  Michał Bambynek - 7 bramek / Liga

  Patryk Rotuski - 4 bramki / Liga

  Patryk Maroń - 4 bramki / 2 Liga + 2 PP

  Dawid Baron - 3 bramki / 2 Liga + 1 PP

  Mateusz Nojman - 1 bramka / Liga

  Mariusz Urbańczyk - 1 bramka / Liga

  Arnold Imiołczyk - 1 bramka / Liga

  Adam Kąkol - 1 bramka / PP

  Najlepiej asystującymi byli: Damian Zuber - 8 asyst, Mateusz Nojman, Oskar Krawczyk, Patryk Maroń - 4 asysty. Trójką zawodników z największą liczbą minut na boisku zostali: Michał Bambynek i Damian Zuber którzy zgromadzili 1485 minut, a także Oskar krawczyk z 1457 minutami na koncie. Żółtymi kartkami w rozgrywkach ligowych zawodnicy Unii zostali ukarani 37 razy. Najwięcej 7 razy Damian Zuber oraz 5 Kamil Garcarczyk. Jedyną bezpośrednią czerwoną kartką został upomniany nasz bramkarz Mateusz Pyka. Wspomniany Pyka pięć razy zachowywał czyste konto i w wielu spotkaniach był nieocenioną pomocą dla defensywy Unii.

  Trzecie miejsce po rundzie jesiennej, dające gwarancję gry wiosną w grupie mistrzowskiej i walce o najwyższe cele, a także udział w finale rozgrywek Pucharu Polski PPN Lubliniec, to z pewnością sukces sportowy roku 2020. Sukces dający możliwość i nadzieje na kolejne sportowe triumfy w jubileuszowym dla klubu 2021 roku.

  Dobrze w mijającym roku radziły sobie również nasze grupy młodzieżowe. Grupa Orlików zajmuje 2 miejsce w stawce 10 zespołów, odnosząc 7 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. Młodzicy plasują się na 3 miejscu po rozegraniu 14 spotkań, z dorobkiem 28 punktów na które złożyło się, 9 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki. Liderem w swoich rozgrywkach są Trampkarze, którzy wygrali wszystkie 8 spotkań. Juniorzy w 8 zespołowej lidze plasują się w środku tabeli, zajmując 4 miejsce z dorobkiem 11 punktów. Latem udało się również zorganizować obóz sportowy dla dzieci i młodzieży w Głuchołazach.

  Pod względem sportowym rok 2020 z całą pewnością można zaliczyć do udanych, jednak klub osiągał sukcesy nie tylko na niwie sportowej. Organizacyjnie też było dobrze. W marcu podczas gdy rozgrywki były zawieszone, a czasy niepewne. Po wielu miesiącach starań, pracy zarządu i prawników, w szczególności mec. Paweł Klimek, mec. Judyta Włuczko-Kwaśnik, udało się uzyskać wpis do KRS. Otwarło to nowe możliwości w funkcjonowaniu klubu m.in. dało możliwość pozyskiwania sponsorów, których wsparcie było nieocenione w ciężkich czasach pandemii.

   

  Prezes Zarządu

  Sebastian Lebek

  Piłkarskie emocje w roku 2020 już za nami, pora więc na krótkie podsumowanie ostatnich miesięcy

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM