Niedziela, 04 Czerwca 2023  Imieniny: Kwiryny, Franciszka WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Ponad 2 miliony złotych przekazano mieszkańcom Kalet w ramach Programu Czyste Powietrze  

    Od początku 2021 roku nieustannie rośnie zainteresowanie wśród mieszkańców Kalet dofinansowaniem na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizację budynku. W ramach funkcjonowania punktu konsultacyjnego Czyste Powietrze zarejestrowano 154 wnioski beneficjentów ubiegających się o dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła oraz termomodernizację budynku na łączną kwotę 2 073 289 zł. Jednakże jest to wciąż za mało. Najwięcej złożonych wniosków zarejestrowano w ramach poziomu podstawowego 110 szt. Pozostałą część stanowiły wnioski o podwyższony poziom dofinansowania.
    Podobnie jak w minionym roku, największym zainteresowaniem wśród składanych wniosków przez mieszkańców Kalet były kotły na ekogroszek -70 wniosków. Na drugim miejscu uplasowały się kotły na pellet -65 wniosków. Pozostałą część stanowiły pompy ciepła- 14 wniosków oraz piec gazowy- 5 wniosków. Dodatkowo, ponad połowa wnioskodawców zdecydowała się na zwiększenie zakresu prac związanych z poprawą i zwiększeniem efektywności energetycznej budynku-termomodernizacja.
    Mimo zarejestrowaniu takiej liczby wniosków to wciąż jest za mało, dlatego też ponownie przypominamy, że w trosce o zdrowie i życie mieszkańców w budynku Urzędu Miasta Kalety funkcjonuje punkt konsultacyjny Czyste Powietrze, który pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego nawet do 60%. Wystarczy tylko kilka kroków. Jeżeli jesteś właścicielem bądź współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą, posiadasz nieefektywne źródło ciepła na paliwo stałe, a twoje roczne dochody nie przekraczają 100 tys zł możesz uzyskać wsparcie do 30% na poziomie podstawowym, natomiast na poziomie podwyższonym nawet do 60% dofinansowania. Serdecznie zapraszamy!

    Ponad 2 miliony złotych przekazano mieszkańcom Kalet w ramach Programu Czyste Powietrze

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM