Wtorek, 27 Lutego 2024  Imieniny: Gabriela, Anastazji WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Pozimowe naprawy dróg w toku  

    Po podpisaniu w tym roku z Firmą REPEX z Tarnowskich Gór umowy na „Remonty cząstkowe dróg oraz infrastruktury towarzyszącej w granicach administracyjnych miasta Kalety”, w poprzednim tygodniu rozpoczęto remonty cząstkowe na drogach gminnych na terenie miasta Kalety.
    Pomimo, że warunki atmosferyczne nie są zbyt korzystne, chcąc jak najszybciej poprawić przejezdność dróg gminnych, roboty rozpoczęto od dróg gruntowo -żużlowych, z występującymi uciążliwościami w postaci wyboi z długimi dojazdami do peryferyjnych miejscowości naszego miasta.
    Remonty na większości dróg gruntowo -żużlowych będą polegały na mechanicznym profilowaniu wraz z ich wałowaniem. Drogi o nawierzchniach asfaltowych, uzupełnianie ubytków i remonty uszkodzeń nawierzchni bitumicznych będą odbywały się w terminie późniejszym, przy bardziej sprzyjających warunkach pogodowych. W pierwszej kolejności chcemy poprawić stan dróg będących o najgorszych nawierzchniach, by w miarę szybko poprawić komfort przejazdu. W dalszej kolejności sukcesywnie remontowane będą drogi i ulice o krótszych dojazdach, na których uciążliwości występują w mniejszym stopniu.

    Pozimowe naprawy dróg w toku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM