Wtorek, 28 Marca 2023  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa  

  W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” gminie Kalety przyznano dotację z budżetu państwa w wysokości 69.000 zł na zapewnienie pomocy w zakresie dożywiania. Warunkiem uczestnictwa w programie jest udział w 40% naszej gminy w wydatkach na dożywiania.

  Z pomocy żywieniowej obecnie korzysta 45 dzieci i młodzieży oraz 1 osoba dorosła. Dzieci korzystają z tej formy pomocy w stołówkach przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kaletach i Miotku, Przedszkolu Miejskim w Kaletach i Miotku, Niepublicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Kaletach, Niepublicznym Przedszkolu „Bystrzaki” z oddziałami integracyjnymi w Kaletach, Niepublicznym Przedszkolu „Mali Odkrywcy” w Kaletach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach.

  Dzięki pomocy państwa, gmina Kalety może kontynuować nadal wspieranie rodzin w formie zapewnienia posiłku i żywności. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać osoby i rodziny, które spełniają warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie o pomocy społecznej oraz kryterium dochodowe, które wynosi 150% obowiązującego kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej, tj.:

  - 792,00 zł dla osoby w rodzinie

  - 1.051,50 zł dla osoby samotnie gospodarującej.

  Szczegółowych informacji udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach, pod nr tel.34/3527643, 34/3527634.

  MOPS Kalety

  Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM