Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Pozytywna decyzja Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie w sprawie inwestycji firmy Hemarpol  

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 2 lipca 2018 r. do tutejszego Urzędu wpłynęła decyzja Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie z dnia 27 czerwca 2018 r. ustalająca środowiskowe uwarunkowania dla realizacji przedsięwzięcia pn.: „Budowa nowej instalacji do przerobu odpadów metali w celu ich odzysku i przygotowania do recyklingu (…)” planowanej na terenie Kalet.

  Przypominamy, że postępowanie to toczy się już od 2014 r., a Burmistrz Miasta Kalety decyzją z dnia 13 maja 2016 r. odmówił ustalenia środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację przedmiotowego przedsięwzięcia. Jednakże, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach uchyliło ww. decyzję i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez inny organ, uzasadniając, że Burmistrz Miasta Kalety jest stroną w tym postępowaniu i na podstawie postanowienia SKO z dnia 13 grudnia 2016 r. to właśnie Burmistrz Miasta Miasteczko Śląskie został wyznaczony do przeprowadzenia postępowania i wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla ww. inwestycji.

  Tutejszy organ jako strona postępowania po wstępnej analizie przedmiotowej decyzji deklaruje odwołanie się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach podtrzymując swoje stanowisko wyrażone w uzasadnieniu w decyzji z dnia 13 maja 2016 r.

   

  Decyzja M.6220.11.2016 z dnia 27.06.2018.pdf

  Pozytywna decyzja Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie w sprawie inwestycji firmy Hemarpol

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM