Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Prawie milion złotych unijnych środków w kaletańską edukację  

  Miasto Kalety realizuje  projekt unijny pt. „Kształtujemy wiedzę i umiejętności uczniów w gminie Kalety” w szkołach podstawowych w Kaletach i Kaletach Miotku. Celem głównym projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, językowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, w tym zniwelowanie deficytów u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli.

  Realizacja projektu trwa od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2021 r.

  W ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny zorganizowane zostały w roku szkolnym 2019/2020 w szkołach zajęcia pozalekcyjne z następujących przedmiotów: języka angielskiego, języka niemieckiego, zajęć matematyczno-przyrodniczych, informatyki, doradztwa zawodowego, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapeutyczne, zajęcia rozwijające umiejętność społeczno – emocjonalną, zajęcia logopedyczne.

  W projekcie bierze udział 222 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i 150 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

  W ramach projektu szkoły zostały doposażone w sprzęt komputerowy i multimedialny oraz pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć metodą projektu:

  PSP1: laptopy, tablety dla uczniów, monitory interaktywne z oprogramowaniem, dygestorium szkolne, mikroskopy.

  PSP2: urządzenie wielofunkcyjne, radioodtwarzacz, kamera cyfrowa, laptopy i tablety dla uczniów, pendrivy, szafa do pracowni fizyczno-chemicznej na odczynniki, stoły demonstracyjne do doświadczeń, wózek metalowy, mikroskopy, zestawy do doświadczeń - mały chemik, badanie wody i gleby.

  Do zajęć dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi szkoły otrzymały:

  PSP1: trampolinę, podesty wielofunkcyjne, planszę bujaczek, sześcian wspinaczkowy.

  PSP2: lustro logopedyczne, multimedialny pakiet logopedyczny, multimedialny pakiet do nauki czytania i pisania oraz plansze edukacyjne do zajęć korekcyjnych.

   

  Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  Prawie milion złotych unijnych środków w kaletańską edukację

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM