Sobota, 02 Marca 2024  Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Prelekcja wędkarska w szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach  

  W piątek, 23 marca, w szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach odbyła się prelekcja, której głównym celem było przedstawienie licznie zgromadzonym dzieciom i młodzieży uroków płynących z uprawiania szczególnego hobby, jakim jest wędkarstwo.

  Prelekcję poprowadzili przedstawiciele komisji ds. młodzieży działającej przy władzach okręgowych Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie: wiceprezes Rafał Jędrysiak, sekretarz (a zarazem wiceprezes koła PZW w Kaletach) Jerzy Pakuła oraz członek komisji Grzegorz Śliwiński. W część prezentacji poświęconą wędkarskim zawodom sportowym zaangażował się również prezes kaletańskiego koła PZW- Robert Kuder.

  Podczas piątkowej "lekcji wędkarstwa" uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m.in. czym jest PZW, ilu obecnie zrzesza członków i jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać członkiem Związku. Prelengenci opowiedzieli też o kaletańskich zbiornikach wodnych, w których można liczyć na pokazywane "grube ryby". Następnie przeprowadzony został quiz z nagrodami, w którym dzieci miały okazję wykazać się podczas odgadywania pokazywanych na planszach gatunków ryb.

  Na koniec nadszedł czas na pokazy praktyczne. Bardzo ciekawie przedstawiono takie metody, jak: wędkarstwo gruntowe, wędkarstwo morskie, wędkarstwo spławikowe oraz zorganizowano wyżej wspomnianą symulację połowów na tyczkę podczas zawodów sportowych w wykonaniu prezesa koła PZW Kalety Roberta Kudra.

  Wędkarze zostali ciepło przyjęci zarówno przez dyrekcję placówki, dzięki której prelekcja w ogóle doszła do skutku, jak i uczestników, którzy zapewne jeszcze długo będą wspominać tę sympatyczną wizytę, zaś ze stopnieniem lodów ruszą do Ichtioparku wykorzystać w praktyce nowo nabyte wiadomości.

   

  Prelekcja wędkarska w szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM