Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Projekt montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych dla mieszkańców Kalet  

  W związku z możliwością aplikowania przez Miasto Kalety o dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, zwracamy się do zainteresowanych mieszkańców Miasta Kalety – właścicieli nieruchomości - o zgłaszanie wstępnej chęci uczestnictwa w projekcie polegającym na montażu instalacji pomp ciepła do ogrzewania budynków.
  W projekcie mogą wziąć udział właściciele budynków jednorodzinnych poddanych pełnej termomodernizacji (docieplanie ścian zewnętrznych i stropów, wymiana okien, wymiana lub modernizacja systemów grzewczych) oraz w  których  zastosowany został system niskotemperaturowego ogrzewania budynku*.  

  Ewentualna realizacja inwestycji wiązać się będzie z koniecznością  wykonania projektu i uzyskania pozwolenia budowlanego. Koszty związane z wykonaniem projektu są kosztami kwalifikowanymi (tj. dofinansowane), jednak rezygnacja z udziału w projekcie po lub w trakcie wydatkowania środków na ww. cele oznaczać będzie konieczność zwrotu ich przez beneficjenta (mieszkańca).  Istnieje możliwość zastosowania pomp ciepła typu powietrznej/woda lub grunt/woda.

  Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie poniższej ankiety i dostarczenie jest w terminie do dnia 31.05.2017 r. do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Kaletach pok. 22 (II piętro) – decyduje kolejność zgłoszeń.
  Wypełnienie niniejszej ankiety nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w projekcie oraz uzyskaniem dotacji.
  Możliwe dofinansowanie: 85% kosztów kwalifikowanych.

  Aby oszacować jednostkowy koszt instalacji w pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną wstępne audyty. Przybliżony koszt instalacji powietrznej pompy ciepła zaczyna się od 25.000 zł zaś gruntowej od 40.000 zł, w zależności od danego budynku.

  Ankieta – pobierz

  ----------------------------------------------------------

  *Ogrzewanie niskotemperaturowe to system ogrzewania charakteryzujący się obniżoną temperaturą czynnika grzewczego w systemach centralnego ogrzewania. Zastosowanie tego sposobu ogrzewania jest bardzo korzystne ze względu na poprawę komfortu cieplnego i jakości powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach oraz redukcję negatywnego oddziaływania na środowisko. Ponadto ogrzewanie niskotemperaturowe może współdziałać z kolektorami słonecznymi czy pompami ciepła, co przynosi korzystne efekty ekonomiczne.
   Najczęściej spotykane rodzaje ogrzewania niskotemperaturowego:
  - ogrzewania podłogowe,
  - ogrzewania ścienne,
  - ogrzewania sufitowe,
  - płaszczyznowe ogrzewania powietrzne,
  - ogrzewania konwekcyjne (o obniżonej temperaturze),
  - ogrzewania powietrzne.

  Źródło: https://www.ogrzewnictwo.pl

  Projekt montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych dla mieszkańców Kalet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM