Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Puchar Prezesa Koła PZW Kalety dla Stanisława Szmalenberga  

    15 września, na zbiorniku licencyjnym nr 1, odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Koła PZW Kalety. Oprócz przedstawicieli miejscowych wędkarzy udział w nich brali także zawodnicy z zaprzyjaźnionych kół: Blachownia, Koszęcin, Woźniki i Lubliniec. W szranki stanęło 28 nadwodnych łowców, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej. Pomimo pięknej pogody– ryby w tym dniu zbytnio nie interesowały się wymyślnymi przynętami i zanętami.
    Po 4 godzinach przyszedł czas na zważenie wyciągniętych z wody na wędki spławikowe, baty oraz tyczki okazów. Zawartość siatek stanowiły głównie leszcze, płocie i niewielkie karpie. Najwięcej, bo nieco ponad 4 kilogramy ryb udało się złowić mistrzowi fachu– Stanisławowi Szmalenbergowi z Kalet, drugi na podium Seweryn Cichoń– także członek kaletańskiego Koła– wyciągnął z wody 1,7 kg ryb mniej niż zwycięzca (2,315 kg). Trzecie miejsce zajął Michał Kwiring z Koszęcina (2,215 kg), a tuż poza pudłem znaleźli się jeszcze Robert Koryciorz z Blachowni (2,105 kg) i Piotr Ciba z Woźnik (2,065 kg).
    Po zawodach dekoracji zwycięzców dokonano w Miejskim Domu Kultury. Czempioni odebrali puchary z rąk prezesa Roberta Kudra i wiceprezesa Jerzego Pakuły.

    Puchar Prezesa Koła PZW Kalety dla Stanisława Szmalenberga

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM