Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Realizacja pomocy żywnościowej w 2020 r.  

  Kalety od wielu lat realizują Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014 – 2020. Realizatorem programu w gminie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W roku bieżącym program ten będzie obejmować dostawy żywności dla osób najbardziej potrzebujących oraz działania towarzyszące w formie warsztatów.
  Pierwsza dostawa żywności nastąpi już w miesiącu lutym 2020 r. Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiednich produktów żywnościowych i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie - których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej – 1 402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1 056 zł. dla osoby w rodzinie), stanowiąc systematyczne wsparcie.
  Osoby zainteresowane ww. formą pomocy proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaletach – siedziba Urzędu Miejskiego pokój nr 8,7a tel.34 3578 656. 
  Czytaj więcej

  Renata Czudaj Kierownik MOPS Kalety

   

  Realizacja pomocy żywnościowej w 2020 r.

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM