Czwartek, 22 Lutego 2024  Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Relacja z IV Gali Przedsiębiorczości  

  W czwartek, 29 stycznia 2015 r. w sali konferencyjnej kaletańskiej restauracji "Gościnna", odbyła się organizowana przez Miasto Kalety, Bank Zachodni WBK oraz Restaurację "Gościnna" - IV Gala Przedsiębiorczości.

  Imprezę uświetniła swoim występem Miejska Orkiestra Dęta pod batutą dyrektora MDK Mariana Lisieckiego.

  Po przemówieniu burmistrza Klaudiusza Kandzi, który powitał wszystkich przybyłych, przedstawił prezentację multimedialną na temat inwestycji w mieście Kalety i podziękował przedsiębiorcom za wkład jaki włożyli i wkładają w rozwój miasta poprzez m.in. utrzymywanie i tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców, odbyło się wręczenie corocznych nagród.

  O tym, do kogo trafią statuetki, zadecydowała kapituła w składzie: radni Ryszard Sendel- przewodniczący, Edward Drabik, Alojzy Rupik, Grzegorz Krupa, Krzysztof Rogocz i Aleksandra Wilk- członkowie, którzy na posiedzeniu w dniu 2 stycznia 2015 roku wybrali tegorocznych laureatów prowadzących z sukcesem działalność gospodarczą w różnych branżach.

  W kategorii "Nestor Biznesu", wyróżniono czterech biznesmenów, którzy od lat nieprzerwanie prowadzą swoją działalność w mieście Kalety:
  Pan Dariusz Mazan Z.U.H. „DARMAX”,
  Pan Ryszard Wysocki Firma „ART.-FORMA”,
  Pan Michał Zawodny Usługi Ciągnikiem,
  Pan Leszek Żuk P.H.U. „LECH”.
  W tej kategorii kapituła wyróżniła firmy najbardziej zakorzenione w lokalnej społeczności, prowadzące działalność od niespełna trzech dekad.

  "Złotym Kowadłem. Nagrodą im. Jana Ferdinanda Koulhaasa" obdarowani zostali:
  Pan Wojciech Pilarski Firma W & H,
  Pan Jacek Rogocz Z.P.U.H. TARTAK,
  Pan Marek Jelonek EKO-TECH.
  W wyborze laureatów w tej kategorii kapituła brała pod uwagę wysoką jakość i walory oferowanych wyrobów i usług, osiąganie sukcesów zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym, wyróżnianie się na tle konkurencji, dbanie o finanse gminy oraz dbałość o zatrudnienie jej mieszkańców.

  W drugiej części Gali odbyły się wystąpienia reprezentantów Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie, biura doradczego Altima oraz Banku Zachodniego WBK. Przedsiębiorcy mieli okazję wysłuchać krótkich wykładów m.in. na temat perspektyw wsparcia dla przedsiębiorców 2014+ oraz możliwości pozyskania finansowania dla przedsiębiorców z terenu miasta Kalety.

  Okolicznościowe przemówienie wygłosił także przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak.

  Na gali obecnych było ponad stu zaproszonych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta. Ponadto swoją obecnością zaszczycili uroczystość m.in. poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, starosta tarnogórski Józef Burdziak, prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot, radni województwa śląskiego: Barbara Dziuk, Lucyna Ekkert i Andrzej Sławik, likwidator KZCP Wojciech Liberski, nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec oraz Koszęcin: Włodzimierz Błaszczyk i Krzysztof Lysik, reprezentująca Śląskie Centrum Przedsiębiorczości Adriana Witkowska- Konieczny, dyrektor ds. MiŚP w biurze doraczym Altima Anna Góra, reprezentanci Banku Zachodniego WBK na czele z dyrektorem Sławomirem Potempa, a także radni miejscy: Eugeniusz Ptak, Janina Perz, Michał Brol, Edward Drabik, Adam Gabryś, Antoni Jeż, Grzegorz Krupa, Teresa Mryka, Irena Nowak, Mirosława Potempa, Krzysztof Rogocz, Alojzy Rupik, Ryszard Sendel i Kazimierz Złotosz.  Relacja z IV Gali Przedsiębiorczości

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM