Poniedziałek, 04 Lipca 2022  Imieniny: Odona, Malwiny, Elzbiety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Relacja z "V Rodzinnego Grzybobrania i IV Święta Truszczycy"  

  W miniony weekend, 5 i 6 września 2014 r. odbyło się V Rodzinne Grzybobranie połączone z IV Świętem Truszczycy, którego organizatorami było Stowarzyszenie „Nasze Kalety”, Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach.
  Świętowanie rozpoczęto w sobotę o godz. 10.00 na stadionie miejskim w Kaletach, gdzie odbył się Bieg o Złoty Grzyb. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach – dzieci i dorośli  ZOBACZ WYNIKI Puchary dla dorosłych oraz upominki dla dzieci wręczał burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.
  Następnie w Zielonej, nad górnym zbiornikiem wodnym, tradycyjnie już przeprowadzono kajakowe zawody połowu grzybów na wodzie. Zwycięzcami zostali: ZOBACZ WYNIKI
  Po udanych zmaganiach sportowych, uczestnicy przenieśli się do Truszczycy, gdzie zaplanowano dalszą część imprezy plenerowej. Dla najmłodszych przygotowano szereg zabaw i konkursów o tematyce ekologicznej. Była okazja do wysłuchania gawędy leśnej p. Czesława Tyrola oraz prelekcji p. Justyna Kołka. Swoich sił spróbować było można także w warsztatach wikliniarskich i mini kuźni. Czas umilał występ artystyczny "Teatru Po Pracy", a w godzinach wieczornych wystąpił ze swoim repertuarem muzycznym p. Andrzej Sikora z Ustronia.
  W wydarzeniu z ramienia władz miasta udział wzięli: burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak wraz z radnymi: Ireną Nowak, Janiną Perz, Edwardem Drabikiem, Grzegorzem Krupa, Krzysztofem Rogocz, Antonim Jeż oraz Alojzym Rupikiem.
  Drugi dzień rozpoczął się od wręczenia nagród w konkursach organizowanych w ramach "V Rodzinnego Grzybobrania i IV Święta Truszczycy". Nagrody i gratulacje składali zwycięzcom liderzy Stowarzyszenia "Nasze Kalety", Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot ZOBACZ WYNIKI
  Z uwagi na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne jakie panowały w niedzielę, ze względów bezpieczeństwa, zdecydowano odwołać dalszy ciąg zaplanowanego na ten dzień programu.
  Burmistrz Miasta Kalety kieruje serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu „Nasze Kalety” z prezesem Adamem Gabrysiem na czele, którzy zadbali o profesjonalną organizację wydarzenia. Słowa podziękowania należą się również dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach p. Marianowi Lisieckiemu oraz wszystkim, którzy włożyli wiele pracy i serca w realizację przedsięwzięcia.   

  Relacja z

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM