Wtorek, 28 Maja 2024  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Relacja z miejskich obchodów 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  

    W dniu wczorajszym, 11 listopada 2015 r., w naszym mieście odbyły się obchody upamiętniające 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 10-tej w kościele przy parafii pod wezwaniem św. Józefa w Jędrysku, odprawiona została przez księdza proboszcza Wojciecha Ciosmaka uroczysta Msza św. za ojczyznę, w której oprócz mieszkańców miasta uczestniczyły również poczty sztandarowe.
    Po mszy św. na czele z Miejską Orkiestrą Dętą uczestnicy przeszli ulicami miasta pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Pod pomnikiem byli obecni przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach, Rady Miejskiej w Kaletach, Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Łowieckiego "Kania", Klubu Sportowego Unia Kalety, Stowarzyszenia Nasze Kalety, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach, Gimnazjum w Kaletach oraz Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku.
    Burmistrz miasta wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz podziękował za udział w uroczystościach Pocztom Sztandarowym, Miejskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, Strażakom z OSP Kalety, Policjantom z Komisariatu Policji w Kaletach, Harcerzom, za uświetnienie uroczystości, a także przedstawicielom wszystkich organizacji oraz mieszkańcom uczestniczącym w obchodach 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.    Relacja z miejskich obchodów 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM