Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Relacja z zebrania sprawozdawczego Koła PZW Kalety za rok 2019  

  W dniu 12 stycznia, w sali słonecznej Miejskiego Domu Kultury, odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła PZW Kalety za rok 2019. W gronie ponad 50 obecnych osób znaleźli się członkowie zarządu Koła oraz działających przy zarządzie komisji, a także strażnicy Społecznej Straży Rybackiej oraz członkowie Koła. Przy stole prezydialnym zasiedli również zaproszeni goście- przedstawiciel Okręgu PZW Częstochowa Piotr Maroń oraz burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, wiceprzewodniczący kaletańskiej Rady Miejskiej Alojzy Rupik i reprezentujący Kalety w Radzie Powiatu Tarnogórskiego radny Eugeniusz Ptak. Nie zabrakło przedstawicieli Policji w osobach komendanta miejscowego Komisariatu– p. Tomasza Olczyka i dzielnicowego p. Andrzeja Pogody.

  Zebranie, które poprowadził prezes Koła PZW Kalety Robert Kuder, zainaugurowano tradycyjną chwilą ciszy poświęconą pamięci wędkarzy, którzy w zeszłym roku opuścili nasze szeregi. Wręczone zostały odznaczenia (Robert Kuder odznaczony został złotą odznaką PZW z wieńcami, zaś Adrian Czeluśniak brązową odznaką PZW). Następnie przeczytane zostały i zatwierdzone stosownymi uchwałami sprawozdania z pracy zarządu Koła, skarbnika Koła, Społecznej Straży Rybackiej, Sądu Koleżeńskiego, Komisji Rewizyjnej. Przyjęto też preliminarz budżetowy i plan pracy Koła na rok 2020.

  W dalszej części zebrania zajęto się m. in. problemami zarybień na zbiornikach w Zielonej, dyskutowano także nad kwestią nadmiernego zarastania zbiorników roślinnością wodną i metodami przeciwdziałania temu zjawisku.

  Kolejne punkty dotyczyły zmian w regulaminie zbiornika licencyjnego w Kaletach, który od bieżącego sezonu zmieni nazwę na łowisko specjalne. Podwyższona została opłata za zezwolenie na wędkowanie (do 150 zł za pierwsze i 300 złotych za drugie), przyjęto limit dzienny dla karasia, którą to rybę dopisano w odpowiednim punkcie regulaminu do płoci, wzdręgi i leszcza do (10 sztuk miesięcznie i nie więcej niż 3 sztuk dziennie).

  Pełną listę zmian zawierać będzie nowy regulamin zbiornika, który wędkarze opłacający zezwolenia dostaną przy dokonywaniu wpłat na rok 2020.

   

  Relacja z zebrania sprawozdawczego Koła PZW Kalety za rok 2019

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM