Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Rybki zapraszają do Ichtioparku!  

    W dniu wczorajszym, w naszym parku tematycznym przy ul. Fabrycznej, zamontowane zostały edukacyjne modele ryb słodkowodnych. Jest to sześć makiet o kształtach i kolorach idealnie wręcz odwzorowanych na oryginałach. Szczupak, sum, węgorz, karp, leszcz i pstrąg będą szczególnie dla naszych najmłodszych mieszkańców, zachętą do poznania gatunków ryb zamieszkujących lokalne środowisko.
    Teraz, kiedy aura na dworze nie sprzyja już do dłuższych, rodzinnych wypadów aby powędkować, serdecznie zapraszamy do Ichtioparku na spacer. Dzięki dużym eksponatom ryb, jest okazja aby z bliska zaznajomić nasze pociechy z anatomią rybek, a także poszerzyć ich świadomość ekologiczną.
    Jak już wcześniej informowaliśmy, na realizację projektu pn. "Edukacyjne figury ryb słodkowodnych – doposażenie ścieżki ekologiczno-dydaktycznej znajdującej się w Ichtioparku – parku tematycznym w Kaletach", Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 22.500 złotych.    Rybki zapraszają do Ichtioparku!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM