Środa, 29 Marca 2023  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Spotkanie z dyrektorami szkół miejskich przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego  

  W czwartek, 20 sierpnia 2020 r. odbyło się spotkanie dyrektorów szkół: Doroty Mańczak oraz Bożeny Dziuk – dla których organem prowadzącym jest Miasto Kalety. W spotkaniu uczestniczyli również Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Joanna Ptak oraz zastępca Burmistrza Dariusz Szewczyk.
  Dyrektorzy wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego analizowali sytuację związaną z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021, w aspekcie m.in. trwającej pandemii koronawirusa oraz jaki będzie miała ona wpływ na prowadzony proces edukacyjny w ich placówkach.  Na tę chwilę wszystkie miejskie placówki edukacyjne zostaną otwarte. Oczywiście jest to uwarunkowane tym, czy do momentu rozpoczęcia roku szkolnego nie nastąpią istotne zmiany.
  Dyrektorzy poinformowali władze Miasta, że są przygotowani na ustalanie zasad i sposobu organizacji pracy w swoich placówkach w taki sposób, by wszystkie zalecenia, jak i procedury postępowania nałożone na nich przez Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego mogły być spełnione w konkretnych przypadkach. Szkoły są przygotowane na każdą ewentualność związaną z nauczaniem uczniów w chwili, kiedy pandemia koronawirusa nabierze rozpędu. W takiej sytuacji nauczanie będzie zależało od panujących warunków epidemiologicznych, jak również samej sytuacji w konkretnej placówce szkolnej.
  Od 1 września uczniowie będą mieli prowadzone zajęcia z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny. Aby zmniejszyć liczbę uczniów jednocześnie przebywających w budynkach szkolnych wprowadzona zostanie zmianowość, część zajęć prowadzona będzie zdalnie. Ponadto do każdego oddziału klasowego przydzielone zostanie jedno pomieszczenie klasowe. Powyższe rozwiązania spowodują że jednocześnie na terenie szkoły będzie przebywać maksymalnie 1/2 uczniów.
  Ponadto ustalono, że zajęcia wychowania fizycznego odbywać się będą na świeżym powietrzu, a wykonywane ćwiczenia zapewnią zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy uczniami. Na terenie placówek oświatowych nie będą również mogły przebywać osoby postronne. Dla dodatkowego bezpieczeństwa uczniowie zostaną podzieleni na maksymalnie 15 osobowe grupy, które nie będą się miedzy sobą kontaktować. Uczniom, nauczycielom oraz pracownikom będzie wykonywana przed wejściem do budynku szkoły kontrola temperatury ciała.
  Wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa epidemiologicznego zarówno dla uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi jak i rodziców i dziadków. Nie odbędzie się również w tym roku uroczysta inauguracja roku szkolnego. Uczniowie zostaną osobiście poinformowani o godzinie i miejscu pierwszego spotkania z wychowawcą.

   


  Spotkanie z dyrektorami szkół miejskich przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM