Piątek, 21 Czerwca 2024  Imieniny: Alicji, Alojzego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Spotkanie z oficerem rowerowym marszałka  

  7 stycznia 2016 r., w gabinecie burmistrza w urzędzie miejskim w Kaletach odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów miast i gmin leżących wzdłuż Drogi Wojewódzkiej numer 908 z pełnomocnikiem marszałka województwa śląskiego ds. komunikacji rowerowej- Aleksandrem Kopią.
  W spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie: Kalet, Tarnowskich Gór i Woźnik, a także przedstawiciele miasta Częstochowa oraz miasta Miasteczko Śląskie.
  "Oficer rowerowy" wyraził żywe zainteresowanie kaletańską inicjatywą poszerzenia DW 908 o dodatkowy pas ruchu tylko dla rowerów stwierdzając, że pomysł ten idealnie wpasowuje się w czas, ponieważ prace nad projektem remontu drogi dopiero się zaczęły. Stwierdził, iż zna problem z autopsji jako mieszkaniec Częstochowy i niejednokrotnie przyszło mu się przekonać, że droga ta jest za wąska dla połączonego ruchu samochodowo- rowerowego. Na całym przebiegu DW 908 istnieje kilka szczególnie niebezpiecznych pod tym względem miejsc, w związku z tym pas ruchu rowerowego byłby jak najbardziej uzasadnioną innowacją w projekcie.
  Zaznaczył, iż aby inicjatywa ta znalazła swój szczęśliwy finał wszystkie gminy muszą działać wspólnie w tym kierunku. Nieformalnie powstała więc grupa inicjatywna miast i gmin, w której oprócz wymienionych wyżej miejscowości, znajdą się przyszłościowo także Świerklaniec i Konopiska.
  Kolejne spotkanie w tej sprawie odbędzie się za miesiąc w Tarnowskich Górach.  Spotkanie z oficerem rowerowym marszałka

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM