Niedziela, 04 Czerwca 2023  Imieniny: Kwiryny, Franciszka WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Status Miasta Cittaslow utrzymany. Kalety pozytywnie przeszły przez procedurę recertyfikacji  

  W roku 2014, po długomiesięcznej i skomplikowanej procedurze kandydackiej, Miasto Kalety, na Zgromadzeniu Ogólnym w Holandii, dostało oficjalny certyfikat członkowski i stało się pełnoprawnym członkiem Stowarzyszenia Cittaslow.

  Od tego czasu czynnie uczestniczymy we wszelkich działaniach organizowanych przez polskie miasta Cittaslow, zaś reprezentacja naszego miasta godnie i różnorodnie reklamuje Kalety na kolejnych festiwalach. W roku 2017 mieliśmy zresztą zaszczyt zostać też jego głównym organizatorem (był to pierwszy, a zarazem jak do tej pory ostatni festiwal Cittaslow, który odbył się poza Warmią i Mazurami). Zgodnie z innymi miastami organizujemy też co roku, we wrześniu, imprezy w ramach kolejnych „Niedziel z Cittaslow”.

  Jednak polityki Stowarzyszenia nie wyznaczają jedynie festiwale i eventy. Zostało ono utworzone w ściśle określonym celu– aby poprawiać życie mieszkających w nich ludzi. Dlatego też co pięć lat każde miasto członkowskie rozliczane jest z działań, jakie podjęło, aby stawać się rzeczywistym „miastem dobrego życia”. Procedura ta nazywana jest recertyfikacją.

  Jak nietrudno policzyć– rok 2019 był dla nas rokiem prawdy. W drugiej jego połowie do władz Stowarzyszenia wysłane zostały odpowiednie dokumentacje zmian wprowadzonych w latach 2014-2019. Udało się! 5 grudnia na zebraniu w Tumianach koło Barczewa nasza recertyfikacja została przegłosowana. Tym samym Kalety pozostaną miastem Cittaslow co najmniej na kolejne pięć lat.

  Status Miasta Cittaslow utrzymany. Kalety pozytywnie przeszły przez procedurę recertyfikacji

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM