Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Trwa realizacja projektu unijnego - modernizacja sieci wodociągowych  

  W związku z otrzymanym przez miasto Kalety dofinansowaniem na realizację zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na obszarze aglomeracji wyznaczonej na terenie Miasta Kalety” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, trwają prace mające na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie naszego miasta. W tym roku zostaną zmodernizowane sieci wodociągowe w ulicach: Myśliwska, Boczna, Powstańców, Polna, Kilińskiego, Kaczorowskiego, Słoneczna, Zapolskiej i Paderewskiego (ulica boczna).

  Dodatkowo zostaną zmodernizowane trzy studnie wodomierzowe poprzez wykonanie zdalnego monitoringu natężenia przepływu wody oraz ciśnienia w sieci.

  Przedmiotowe zadanie obejmuje również dofinansowanie inwestycji wykonanych w ubiegłych latach takich jak: modernizację sieci wodociągowej w ul. Lubszecka i ul. 1 Maj (w obrębie centrum) oraz modernizację wraz z rozbudową sieci wodociągowej przy Urzędzie Miejskim.

  Łączna długość zmodernizowanej sieci wyniesie ok. 2.276 [mb] co w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta oraz parametry wody dostarczane mieszkańcom.

  Przyznana kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację inwestycji wynosi 1.216.101,02 zł (brutto).

  Trwa realizacja projektu unijnego - modernizacja sieci wodociągowych

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM