Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Trwają przygotowania do egzaminu ósmoklasisty  

  Coraz większymi krokami zbliżają się egzaminy ósmoklasisty. 16 czerwca osoby kończące szkołę podstawową podejdą do pierwszego sprawdzianu. Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży potrwa od 16 do 18 czerwca.

  16 czerwca 2020 r. – godz. 9.00 – język polski

  17 czerwca 2020 r. – godz. 9.00 – matematyka

  18 czerwca 2020 r. – godz. 9.00 – język obcy nowożytny

  Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

  Do 31 lipca 2020 r. będą ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty. Absolwenci odbiorą również w tym dniu zaświadczenia o wyniku egzaminu.

  Egzaminu nie można nie zdać. To część składowa niezbędna do rekrutacji do szkół średnich. Im wyższa liczba punktów zdobytych podczas egzaminu, tym łatwiej będzie ósmoklasistom dostać się do wymarzonego liceum czy technikum.

  Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, spośród członków, powoła zespoły nadzorujące przebieg egzaminu ósmoklasisty.

  W 2020 r., jeżeli w sali egzaminacyjnej, w której jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty jest więcej niż 30 uczniów, liczbę członków zespołu nadzorującego zwiększa się o jedną osobę na każdych kolejnych 25 uczniów.

  Podczas egzaminu ósmoklasisty 2020 uczeń może mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku testu z matematyki również linijkę. Co ważne, na egzaminie nie można korzystać zarówno z kalkulatora, jak i ze słowników.

  Rekrutacja do szkoły ponadpodstawowej rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 10 lipca. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych nastąpi w dniu 19 sierpnia.

  Trwają przygotowania do egzaminu ósmoklasisty

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM