Wtorek, 28 Marca 2023  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Turniej Tenisa o Puchar Burmistrza Miasta Kalety  

  W dniach od 12 do 20 września na korcie tenisowym przy MOW w Jędrysku odbył się Turniej Tenisa o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Turniej był rozegrany w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz debel. Ogółem startowało 25 zawodników (3 panie, 12 panów oraz pięć debli) z Kalet oraz sąsiednich miejscowości: Koszęcina, Strzybnicy oraz Zabrza. Ogółem rozegrano 31 meczy: każdy mecz do dwóch wygranych setów. Pojedynki rozgrywano w singlu - systemem pucharowym do dwóch porażek(tzn. po drugiej porażce zawodnik odpadał z turnieju ). W kategorii debel pary grały „każda z każdą”.
  W dniu 19 sierpnia odbyły się pojedynki półfinałowe, zaś w niedzielę 20 sierpnia mecze finałowe i o trzecie miejsce. Wśród kobiet zwycięski puchar wywalczyła Joanna Biadacz pokonując po zaciętej 2,5 godzinnej walce Danutę Mazur 2-1 (6:1,2:6,7:5) oraz Paulinę Biadacz 2-1 (6:3,3:6,7:5) - mecz trwał również ponad 2 godziny.
  W kategorii mężczyzn zawody wygrał Antoni Jeż wygrywając w finale z Markiem Piątkiem 2-0 (6:2,6:2). W meczu o trzecie miejsce Łukasz Brol pokonał Michała Staszyńskiego 2-0 (6:1,7:5). W deblu najlepszą okazała się para: Marek Jelonek, Antoni Jeż wygrywają z pozostałymi czterema parami po 2-0.
  Końcowa klasyfikacja turnieju:
  Kategoria kobiet:
  1. Joanna Biadacz
  2. Danuta Mazur
  3. Paulina Biadacz

  Kategoria debla:
  1. Marek Jelonek, Antoni Jeż (Kalety)
  2. Marek Piątek, Michał Staszyński (Koszęcin)
  3. Piotr Fronczek, Sebastian Żylak

  Kategoria mężczyzn:
  1. Antoni Jeż
  2. Marek Piątek (Koszęcin)
  3. Łukasz Brol

  W/w zawodników w każdej kategorii nagrodzono pamiątkowymi pucharami, które wręczył: burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia oraz przewodniczący Rady Miasta Eugeniusz Ptak.
  Zawody zorganizował animator Orlika: Antoni Jeż.

  Sprostowanie wyników Turnieju Tenisa o Puchar Burmistrza w kat. kobiet

  W sprawozdaniu z turnieju zamieszczonym na stronie Miasta Kalety wkradł się błąd.  W kategorii kobiet zwycięski puchar wywalczyła Danuta Mazur( zamiast Joanny Biadacz) pokonując po zaciętej 2,5 godzinnej walce Joannę  Biadacz 2-1 (6:2,2:6,7:5). Ostateczna kolejność pań:

  1. Danuta Mazur
  2. Joanna Biadacz
  3. Paulina Biadacz

   Za zaistniałą pomyłkę obie panie przepraszam.  Antoni Jeż

  Turniej Tenisa o Puchar Burmistrza Miasta Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM