Sobota, 09 Grudnia 2023  Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Tydzień wydarzeń kulturalnych z Miejskim Domem Kultury  

  Od dzisiaj do 11 listopada Miejski Dom Kultury przygotował dla mieszkańców naszego miasta wiele atrakcji, w których udział może wziąć każdy. Dzisiaj od godz.15.30 dalszy ciąg integracyjnych warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży z grupą artystów plastyków INSPIRACJE. Prace zostaną wystawione podczas wernisażu w najbliższy wtorek o godz.18.00 w sali widowiskowej MDK wraz z poplenerowymi pracami grupy INSPIRACJE.
  Również dzisiaj 5 listopada br. o godz. 17.00 odbędą się w Galerii Słonecznej warsztaty poetyckie dla dzieci. W niedzielę grupa seniorów wyjeżdża do Opery Śląskiej w ramach projektu pn. "Jeszcze bardziej kulturalne Kalety" oraz wybranej inicjatywy "Kulturalni Seniorzy".
  W środę 10 listopada o godz. 18.00 z okazji 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego przy pomniku w centrum miasta odbędzie się spektakl pod tytułem "KALETY ŚPIEWAJĄ PATRIOTYCZNIE". Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik z przygotowanymi na tę okoliczność utworami.
  W czwartek DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI. O godz.10.00 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Kaletach-Jędrysku. Po mszy św. przemarsz ulicami miasta pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie zostaną złożone wiązanki kwiatów oraz przemówienie wygłosi Pan Burmistrz. Na godz. 16.00 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbędzie się promocja tomików wierszy naszych rodzimych poetek oraz uczniów Szkoły Podstawowej. Tomik „Dla Taty” jest kontynuacją pierwszej części pod tytułem „Dla Mamy”.
  Wszystkie działania i prezentacje na jakie Miejski Dom Kultury w Kaletach zaprasza do udziału  mieszkańców, realizowane są dzięki środkom pozyskanym z Programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury+. Lokalne inicjatywy społeczne 2021".

  Marian Lisiecki

  Tydzień wydarzeń kulturalnych z Miejskim Domem Kultury

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM