Wtorek, 03 Października 2023  Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych podpisana  

  W związku z rozstrzygnięciem przetargu przez Grupę zakupową, w skład której wchodzą Kochanowice, Pawonków, Woźniki oraz Kalety jako lider tej grupy, w ubiegłum tygodniu, tj. 12 września 2019 r., w Urzędzie Miejskim w Kaletach, podpisana została umowa z firmą PZOM Strach Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Konopiskach.

  Przedmiotem umowy jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, powstałych na terenie czterech Gmin w Województwie Śląskim. Umowa została zawarta na okres 15 miesięcy, a jej obowiązywanie rozpocznie się od dnia 1 października 2019 r.

  Celem wspólnego przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia publicznego było wynegocjowanie jak najniższych opłat za wywóz odpadów z posesji naszych mieszkańców.

  Zgodnie z nową umową cena jednostkowa za odbiór i zagospodarowanie 1 t odpadów zmieszanych wynosi 666 zł brutto, natomiast cena za odbiór i zagospodarowanie 1 t odpadów segregowanych wynosi 612 zł brutto.

  Porównując stawki w obecnej umowie, które wynoszą odpowiednio za odbiór i zagospodarowanie 1 t odpadów zmieszanych - 620 zł brutto oraz za odbiór i zagospodarowanie 1 t odpadów segregowanych - 590 zł brutto, nowe stawki są wyższe, jednak nie wpłyną na podwyżki stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

  Jednocześnie informujemy, że w większości gmin obecnie przeprowadzane indywidualne przetargi doprowadziły do uzyskania wyższych cen za odbiór odpadów, zaś w naszym przypadku udało się ceny utrzymać na podobnym poziomie.

  Umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych podpisana

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM