Poniedziałek, 04 Lipca 2022  Imieniny: Odona, Malwiny, Elzbiety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • VII Bieg Niepodległości przeszedł do historii  

  Już po raz siódmy z rzędu w Zielonej uczczono obchody Święta Niepodległości biegiem na dystansie 10 kilometrów. Impreza wystartowała 10 listopada, w samo południe, a 44– osobowa gruba biegaczy i biegaczek w komplecie dobiegała na metę, w kilku przypadkach bijąc swoje życiowe rekordy.
  Praca w biurze zawodów wrzała już od 11-tej, kiedy to pierwsi zawodnicy rozpoczęli wypełnianie deklaracji startowych i pobieranie numerów. Ostatecznie na starcie pod Drzewem Wolności stanęła ww. liczba biegaczy, a sygnał rozpoczęcia biegu dał radny Antoni Jeż.
  Pierwszy na mecie (dystans liczył 10,2 km), z czasem 37 minut i 19 sekund, zameldował się bytomianin Kamil Bezner. Z niewielką stratą do zwycięzcy przybiegli tuż za nim Filip Krauze z Piekar Śląskich (37 minut i 40 sekund) oraz Rafał Kargól z Bytomia (37 minut i 44 sekundy). Z pań najlepsza była Iwona Zając z Bytomia z bieg z czasem 48 minut i 33 sekund i wyprzedzając o kilkadziesiąt sekund tarnogórzanki Izabelę Tomaszewską (51,56) i Aleksandrę Zosgórnik (53:55).
  Dekoracji zwycięzców dokonali burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia i przewodniczący rady Miejskiej Eugeniusz Ptak, w towarzystwie radnych: Alojzego Rupika, Janiny Perz i Zygmunta Mirowskiego.
  Imprezę zakończyło tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólne zdjęcie z biało – czerwonymi kotylionami. Organizatorzy biegu dziękują pani Milenie Krus i Ilonie Rudnickiej za nieocenioną pomoc w biurze zawodów, panu Antoniemu Jeż za przeprowadzenie technicznej strony biegu, pani Monice Ulbricht ze świetlicy środowiskowej „Przystań” za wykonanie przepięknych biało – czerwonych kotylionów oraz panu prezesowi Grzegorzowi Szeremecie ze stowarzyszenia „Cidry Lotajom” za udostępnienie bramki startowej. Szczególne podziękowania kierujemy także do Pana Józefa Rzepki kierującego ośrodkiem wczasowym, za udostępnienie dopływu prądu elektrycznego.

  Końcowa klasyfikacja:
  Kategoria M1 (18-29 lat)
  1. Filip Krazuze,
  2. Stanisław Magiera,
  3. Patryk Keller.

  Kategoria M2 (30-39 lat)
  1. Kamil Bezner,
  2. Rafał Kargól,
  3. Krzysztof Kandzia.

  Kategoria M3 (40+)
  1. Dariusz Bronowski,
  2. Rafał Wachla,
  3. Piotr Gryboś.

  Kategoria K1 (18-29 lat)
  1. Bogna Pawnuk. (w kategorii starowała 1 osoba).

  Kategoria K2 (30-39 lat)
  1. Aleksandra Zosgórnik,
  2. Karolina Głowacka,
  3. Katarzyna Krause.

  Kategoria K3 (40+)
  1. Izabela Zając,
  2. Izabela Tomaszewska,
  3. Iwona Wręczycka.

  Najszybszy Mieszkaniec Miasta Kalety: Robert Wręczycki.
  Najszybsza Mieszkanka Miasta Kalety: Iwona Wręczycka.  

   

  VII Bieg Niepodległości przeszedł do historii

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM