Wtorek, 28 Maja 2024  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • W Ichtioparku powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej  

    Idziemy za ciosem! Po spektakularnym sukcesie, w liczbie odwiedzin w kaletańskim Ichtioparku oraz doprowadzenie do szczęśliwego końca projektu polegającego na budowie pasieki edukacyjnej, w planach rozbudowy naszego parku tematycznego jest utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Ruch turystyczny, który wygenerowany został poprzez utworzenie ze środków unii europejskiej na zapomnianym terenie poprzemysłowym ICHTIOPARKU daje nam mandat do dalszych działań na rzecz rozwoju tego miejsca.
    Z wykorzystaniem środków pozyskanych ze źródeł zewnętrznych planujemy utworzyć Centrum Edukacji Ekologicznej. W ramach projektu powstaną kolejne domki drewniane, każdy o innej tematyce. Odwiedzający w każdym z nich będą mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami przyrodniczymi na różne tematy. Po rybach i pszczołach kolejna wystawa będzie dotyczyła edukacji na temat zwierząt leśnych. W planach są również domki z informacjami m.in. o grzybach, ptakach, ale także o problemach środowiskowych takich jak zmiany klimatyczne, czy dostęp do wody pitnej i odpowiednie gospodarowanie jej zasobami. Chcemy edukować poprzez zabawę, ale zwracać również przyszłym pokoleniom uwagę, że ochrona środowiska to bardzo ważna, a wręcz kluczowa kwestia.
    Całość projektu zwieńczona zostanie dużą wiatą, której funkcjonalność pozwoli na prowadzenie plenerowych lekcji przyrody dla grup nawet 50-osobowych. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie odbywała się etapami, by całość mogło stworzyć wspólną infrastrukturę, będąca kolejną atrakcją turystyczną.

    W Ichtioparku powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM