Wtorek, 27 Lutego 2024  Imieniny: Gabriela, Anastazji WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • W Ichtioparku staną gry terenowe. Miasto Kalety pozyskało na ten cel blisko 13.000 zł.  

  Z przyjemnością informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansował kolejny wniosek złożony przez Miasto Kalety w ramach Priorytetu 5.3. Oznakowanie ścieżek dydaktycznych, przyrodniczych i ekologicznych.
  Obserwując jak dużym zainteresowaniem cieszą się ścieżki dydaktyczne w Zielonej, przy której postawione zostały ekologiczne gry terenowe, Miasto Kalety postanowiło takie gry umieścić również w Ichtioparku.
  Będą to 4 gry na zasadzie puzzli oraz labiryntów natury. Wszystkie o tematyce ryb słodkowodnych. Konstrukcje planujemy montować z początkiem wiosny. Na ich zakup WFOŚiGW w Katowicach przyznał nam 12.868 zł. czyli blisko 75% dofinansowania! W ramach zadania wydrukowane zostaną także ulotki-foldery o niniejszej ścieżce.
  Uważamy, że gry terenowe w Ichtioparku będą cieszyć się równie dużym zainteresowaniem i staną się ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Szczególnie nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli zgłębiać wiedzę przyrodniczą dzięki zabawie i tym samym połączyć przyjemne z pożytecznym.

  W Ichtioparku staną gry terenowe. Miasto Kalety pozyskało na ten cel blisko 13.000 zł.

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM