Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • W Zielonej będzie bezpieczniej  

   

  25 czerwca 2018 r. na zbiornikach wodnych w Zielonej odbył się odbiór techniczny zakupionej przez Miasto Kalety łodzi płaskodennej z silnikiem motorowym wraz z przyczepą podłodziową. Łódź stanie się wyposażeniem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, której członkowie już nabyli specjalistyczne uprawnienia sternika.

  W odbiorze udział wziął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Zastępca Naczelnika OSP w Kaletach oraz Radny Rady Miejskiej w Kaletach Kazimierz Złotosz, pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach oraz przedstawiciel Wykonawcy. Łódź wykorzystywana będzie przez druhów z OSP m.in. do patrolowania zbiorników wodnych i sprawnego przeprowadzania akcji ratowniczych.

  Przypomnijmy, że Miasto Kalety na realizację powyższego projektu pn. Wzmacnianie potencjału ratowniczego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dla OSP Kalety, pozyskało dotację w kwocie 148.000 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

  W ramach tego projektu pod koniec lipca odbędzie się odbiór lekkiego samochodu ratowniczego, który również stanie się elementem specjalistycznego wyposażenia jednostki OSP w Kaletach.

   

  W Zielonej będzie bezpieczniej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM