Środa, 29 Maja 2024  Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz  

  30 września 2020 r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbył się wieczór poetycki Pani Marii Rogocz promujący dwa najnowsze tomiki wierszy pt. „Zwierciadło duszy mej” oraz „Z delikatnością motyla”.
  Uroczystość otworzył dyrektor kaletańskiego MDK-u Marian Lisiecki, który pokrótce przybliżył sylwetkę artystyczną poetki oraz jej dorobek literacki. Pani Maria jest człowiekiem wielu pasji. Oprócz długoletniej pracy w administracji pełniła wiele funkcji społecznych, przez co jest znana i lubiana nie tylko w swoich rodzinnych Kaletach. Jej zamiłowanie do poezji stało się motywacją do tworzenia własnych utworów, które finalnie zebrane zostały już w sześciu tomikach.
  Podczas wieczoru poetyckiego, wiersze recytowała sama Autorka, a także przyjaciele, lokalni poeci oraz członkowie Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego, które pani Maria prowadzi.
  Z ramienia władz naszego Miasta w wydarzeniu wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Ireną Nowak, Alojzym Rupikiem i Krzysztofem Rogoczem. W uroczystości wziął udział również radny powiatowy Eugeniusz Ptak.
  Tomiki poezji Pani Marii Rogocz można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach.

   

  Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM