Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wieści z Dziennego Domu Senior Wigor  

  W ramach Programu Wieloletniego "SENIOR+" na lata 2015-2020 uczestnicy Dziennego Domu Senior-Wigor w Kaletach wzięli udział w kolejnym Dniu Seniora w Zielonej. Tegoroczna impreza, która odbyła się 7 czerwca była okazją do wspólnej zabawy przy muzyce oraz integracji z innymi Seniorami ze Śląska co wzbudziło wiele radości i uśmiechu wśród uczestników.
  Na początku lipca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie i Jaskini Solnej w Tarnowskich Górach. W Muzeum zgromadzone są eksponaty związane z historią chleba (maszyny, urządzenia, wyposażenia wnętrz piekarni), a także innych ciekawostek z okresu XIXw. Seniorzy mieli okazję własnoręcznie uformować plecionkę i ją upiec, co uatrakcyjniło zwiedzanie i przybliżyło nam pracę piekarzy. Uczestnicy mogli się zrelaksować, odpocząć w mikroklimatycznej jaskini solnej bogatej w pierwiastki naturalne występujące w przyrodzie, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Seans trwa 45 minut co odpowiada kilku dniom spędzonym nad morzem. Czyste, zjonizowane powietrze w jaskini solnej poprawia stan zdrowia i wspomaga leczenie wielu chorób, dlatego nasi Seniorzy będą odwiedzać grotę solną regularnie, kilka razy w miesiącu.
  W Dziennym Domu Senior-Wigor aktywnie korzystamy z ładnej pogody. Często spacerujemy na pobliski Ichtiopark, gdzie w pięknym otoczeniu wody i świeżego powietrza spędzamy czas. Jesteśmy również stałymi gośćmi kawiarenki zlokalizowanej na małym rynku. W tym miejscu degustujemy sie kawą, którą można wypić za symboliczną złotówkę.

  Ewelina Mośny  Wieści z Dziennego Domu Senior Wigor

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM