Poniedziałek, 04 Lipca 2022  Imieniny: Odona, Malwiny, Elzbiety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wieści z nowo powstałego klubu seniora!  

  Wieści z nowo powstałego klubu seniora! Klub Seniora skupiający mieszkańców Kuczowa, Miotka, Mokrusa i Zielonej rozpoczął swoją działalność 10 marca br. To inauguracyjne spotkanie zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Kalety, Klaudiusz Kandzia. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć prezentację multimedialną o nowym obliczu Kalet -zmianach w infrastrukturze, turystyce, sporcie, wizerunku każdej z dzielnic.

  24 marca miało miejsce kolejne spotkanie klubu, w którym uczestniczył pan Marcin Painta – malarz artysta, mieszkaniec Kalet. Opowiedział o swojej twórczości oraz zaprezentował namalowane przez siebie obrazy i dzieła sztuki użytkowej tj. szklane mozaiki, artystyczne tapety, naklejki na drzwi, okładki zeszytów i najnowszy trend – modne torby noszone przez celebrytów.

  Następne zebranie odbyło się 7 kwietnia. Zaproszono na nie profesjonalną kosmetyczkę p. Agnieszkę Drzazgę prowadzącą swój gabinet w Jędrysku, a za niedługo w Kuczowie. Pani Agnieszka wygłosiła prelekcję na temat kremów do twarzy, odpowiadała wyczerpująco na wiele różnych pytań. Wyraziła chęć współpracy z klubem, dzięki czemu od września będziemy mogli zaproponować seniorom udział w seminariach poświęconych dbaniu o ciało, aparycji oraz kondycji fizycznej. W tym zakresie będą prowadzone też różnego rodzaju zajęcia ruchowe.

  21 kwietnia planujemy spotkanie w plenerze tj. na Zielonej, ale to oczywiście będzie zależało od pogody i w razie nieodpowiednich warunków pogodowych spotkamy się, jak zwykle, w szkole w Miotku. Ideą naszego klubu ma być integracja osób starszych, aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu, wzmacnianie kontaktów towarzyskich oraz podtrzymywanie znajomości i przyjaźni. W programie zajęć zaplanowaliśmy nie tylko imprezy okolicznościowe, ale także wycieczki turystyczno – krajoznawcze, wyjazdy do teatru, kina itp., spotkania z ważnymi i ciekawymi ludźmi, zajęcia na sali gimnastycznej, wypady rowerowe oraz spacery. W planowaniu uwzględniliśmy przedstawione pomysły i sugestie samych uczestników. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane taką formą spędzania wolnego czasu do udziału w naszych spotkaniach, które odbywają się dwa razy w miesiącu, we wtorkowe popołudnia o godz. 15.00. w świetlicy środowiskowej przy ZSiP w Kaletach Miotku.

  Radna Rady Miejskiej w Kaletach

  Mirosława Potempa
  Wieści z nowo powstałego klubu seniora!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM