Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni został zakwalifikowany do głosowania  

  Miło nam poinformować, że wniosek Miasta Kalety złożony w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego dotyczący zagospodarowania ronda w Drutarni roślinami stałymi, przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną.
  W trakcie weryfikacji prawno-technicznej analizowano przede wszystkim zgodność projektów z kompetencjami i zadaniami Województwa, możliwość ich wykonania oraz realność zaplanowanych wydatków. Sprawdzano również zgodność zgłoszonych zadań z obowiązującymi przepisami prawa. Ostatecznie na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 90 zgłoszonych przez mieszkańców naszego województwa projektów.
  Projekt Miasta Kalety polega na zagospodarowaniu ronda w Drutarni roślinami charakteryzującymi się różnorodnością gatunkową i kolorystyczną. Obsadzenie ronda roślinnością stałą poprawi nie tylko jego wizerunek i wpisze się w zieloną przestrzeń Kalet – Leśnego zakątka Śląska, ale również przyczyni się do ochrony powietrza przed spalinami.
  Głosowanie zaplanowane jest między 9 a 23 września br. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Już dziś zachęcamy wszystkich do oddawania głosu na kaletański projekt.


  Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni został zakwalifikowany do głosowania

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM