Piątek, 29 Marca 2024  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

• X Turniej Skata Sportowego Śląskich Miast i Gmin o Puchar Burmistrza Miasta Kalety rozstrzygnięty

W niedzielę, 18 października br., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach dzięki staraniom Prezesa Sekcji Skata MDK Kalety, Pana Rajmunda Mazura odbył się X Turniej Skata Sportowego Śląskich Miast i Gmin. Puchary, medale oraz nagrody ufundował burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.
    W imprezie brało udział 20 drużyn - 120 zawodników z całego Śląska, w tym dwie drużyny gospodarzy. Turniej wygrała II drużyna z Tarnowskich Gór. Nasza I drużyna zajęła ostatecznie VI miejsce (II drużyna - 15, na 20 drużyn). Przed rozpoczęciem turnieju Prezes Polskiego Związku Skata Sportowego Henryk Brzoska odznaczył Burmistrz Miasta Kalety honorową odznaką za działania na rzecz wspierania skata sportowego. Brązową odznakę odebrał prezes sekcji Skata Sportowego przy MDK Kalety Pan Rajmund Mazur.
    Współorganizatorem Turnieju był Miejski Dom Kultury w Kaletach, któremu została wystawiona wysoka ocena za organizację. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Kalety znów będą miały okazję gościć Śląski PZSkat w kolejnych Turniejach.