Piątek, 24 Maja 2024  Imieniny: Joanny, Zuzanny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Z Mikołajem za pan brat!  

  6 grudnia to dzień niezwykle wyczekiwany przez dzieci. Tradycją już się stało, że w tym dniu uczniów odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość, także przybył do szkoły i sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu. Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także trochę starsi, a nawet najstarsi.
  Na uczniów czekało piękne przedstawienie w gwarze śląskiej przygotowane przez uczniów klasy szóstej pod bacznym okiem p. E.Smoleńskiej. W tym dniu każdy został obdarowany upominkiem. Przy okazji podkreślono, że ideą, jaka przyświeca obdarowywaniu się prezentami, jest to, aby okazać sobie wzajemną życzliwość, budować pozytywne relacje, uczynić kogoś szczęśliwym. Przybyła także artystka Bernadeta Kowalska wraz z zaprzyjaźnionymi artystami prezentując swój niezwykle barwny, widowiskowy i dopracowany program świąteczno-mikołajkowy. Oczywiście w ramach występów nie zabrakło samego Mikołaja, Mikołajowej, Bazylego i innych barwnych postaci przystępujących do pracy w grudniu. Świątecznemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka wprowadzająca wyjątkową, uroczystą a zarazem rodzinną atmosferę.
  Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo ciepłej atmosferze i przyniosła naszym uczniom wiele radości. Uczniowie, aby uczcić jego wizytę, założyli w tym dniu czapki mikołajki oraz ubrali się na czerwono. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, a niektórzy z nich nie będą mogli doczekać się kolejnej jego wizyty. A co najważniejsze – mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolęd, śniegu i żłobka. Wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!
   

  Dorota Mańczak
  dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach

  Z Mikołajem za pan brat!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM