Poniedziałek, 04 Lipca 2022  Imieniny: Odona, Malwiny, Elzbiety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • "Zielone Czeki" w rękach mieszkańców naszego miasta  

    24 kwietnia 2018 r., burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz radny Alojzy Rupik wzięli udział w gali uroczystego wręczenia "Zielonych Czeków" – nagród przyznawanych corocznie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z okazji Dnia Ziemi.
    W tym roku Miasto Kalety wnioskowało o przyznanie "Zielonego Czeku" dla p. Roberta Kudra oraz p. Jerzego Pakuły w kategorii Edukacja Ekologiczna. Są to osoby, które bardzo chętnie promują działania i postawy proekologiczne mające na celu edukację ekologiczną przede wszystkim najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Działając w Zarządzie Polskiego Związku Wędkarskiego – koło w Kaletach, szczególny nacisk kładą na edukację ichtiologiczną poprzez organizację konkursów wędkarskich dla dzieci i młodzieży połączone z edukacją o gatunkach ryb oraz ochronie różnorodności wodnej.
    W skład Kapituły przyznającej "Zielone Czeki" weszli m.in. eksperci, pracownicy naukowi oraz działacze na rzecz ochrony środowiska i popularyzacji przyrody. W tym roku Kapituła przyznała 11 "Zielonych Czeków", tym bardziej miło nam poinformować, że p. Robert i p. Jerzy zostali laureatami tej prestiżowej nagrody. Zwycięzcom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że otrzymana nagroda będzie "zastrzykiem nowej energii" na niwie dalszej działalności proekologicznej.

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM