Sobota, 24 Lutego 2024  Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety  

  Do wszystkich Państwa, którzy w swoich zeznaniach PIT podają inny adres zamieszkania niż miasto Kalety, zwracamy się z gorącą prośbą o zgłaszanie w Urzędzie Skarbowym swojego miejsca zamieszkania w mieście Kalety. W ten sposób część podatku dochodowego od osób fizycznych, który Państwo płacą trafiała do kasy naszego miasta.
  Zgłoszenie nowego miejsca zamieszkania nie wymaga zmiany zameldowania, wymiany dokumentów i nie jest obciążone żadną opłatą. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości Urzędu Skarbowego. Wszystkich mieszkańców miasta Kalety obsługuje Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach mający swoją siedzibę przy ul. Opolskiej 23.
  Udział w podatku dochodowym od osób fizycznych jest jednym z najważniejszych dochodów w budżecie naszego miasta. W roku 2015 udział miasta w podatku PIT wyniósł 37,67% i taki procent podatku, który płacicie Państwo do Urzędu Skarbowego wraca do miasta wg miejsca zamieszkania.
  Utrzymanie dynamiki wzrostu dochodu jest tym istotniejsze, że budżety samorządowe czekają w najbliższych latach trudne decyzje. Spadek wpływów ze sprzedaży majątku oraz ustawowe ograniczenia zaciągania kredytów mogą doprowadzić do znacznego zmniejszenia wydatków inwestycyjnych niezbędnych na finansowanie infrastruktury w naszym mieście.
  Aby Państwa podatki trafiły do budżetu Miasta Kalety wystarczy wypełnić odpowiednie formularze: - ZAP-3 (dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej) i złożyć go w Urzędzie Skarbowym w Tarnowskich Górach przy ul. Opolskiej 23 - lub CEIDG-1 (dla osób prowadzących działalność gospodarczą) złożyć go w Urzędzie Miasta Kalety przy ul. Żwirki i Wigury 2, pokój nr 11 Wniosek CEIDG-1 można złożyć również w dowolnym Urzędzie Gminy/Miasta na terenie całego kraju, ważne, aby w rubryce 04 wpisać miejsce zamieszkania Miasto Kalety, a w rubryce 17 Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach. Przy corocznym składaniu zeznań podatkowych na formularzu PIT-37 lub PIT-36 należy podawać jako miejsce zamieszkania miasto Kalety.

  Zostaw swój podatek w mieście Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM