Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Dzień Seniora „Aktywny Senior w ramach edukacji prozdrowotnej, regionalnej i artystycznej”  

  W dniu 18 maja 2016r. dla uczestników Dziennego Domu Senior-Wigor w Kaletach został zorganizowany wyjazd na I Dzień Seniora Aktywnego Artystycznie, odbywającego się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie.

  Na terenie Zespołu „Śląsk” zgromadzili się seniorzy z Częstochowy, Jastrzębia Zdroju, Chorzowa, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Tworoga, Świerklańca, Byczyny, Wieruszowa i Kalet.

  Po uroczystym przywitaniu Seniorów przez Dyrektora Zespołu „Śląsk” pana Zbigniewa Cierniaka, uczestniczyliśmy w wycieczce po siedzibie zespołu, podziwialiśmy malowniczy park okalający pałac i Ogród Biblijny.

  W ramach Dnia Seniora odbyły się warsztaty wokalne i taneczne prowadzone pod okiem profesjonalistów z Zespołu. Spotkaliśmy się z byłymi i obecnymi artystami „Śląska” m.in. z panem Pawłem Mucha i Józefem Maślanka.

  Na profesjonalnej scenie Zespołu „Śląsk” seniorzy mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczno – wokalne. Dzienny Dom Senior-Wigor reprezentowała pani Wanda, która wygłosiła monolog „ Dobre rady”, co spotkało się z wielką aprobatą publiczności. Dodatkową atrakcją był zatańczony polonez na pałacowym dziedzińcu, w którym wzięło udział 67 par. Na zakończenie Dnia Seniora, niezapomnianych wrażeń dostarczył nam Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt. „ A to Polska właśnie”.

   Dzień Seniora „Aktywny Senior w ramach edukacji prozdrowotnej, regionalnej i artystycznej”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM