Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety zawnioskowało do WFOŚiGW o oznakowanie ścieżki ekologiczno-dydaktycznej "Edukacyjna wyspa w Zielonej"  

  Miasto Kalety złożyło wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o dofinansowanie zadania z priorytetu 5.3. Oznakowanie ścieżek dydaktycznych, przyrodniczych i ekologicznych.
  W ramach projektu, planowane jest wyposażenie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej pn. "Edukacyjna wyspa w Zielonej", znajdującej się na wyspie dolnego zbiornika wodnego. Na ścieżce tej zamierzamy postawić 4 komplety edukacyjnych rzeźb drewnianych (ryby słodkowodne, ptaki wodne, wydry, bobry) wraz z ciekawymi tablicami informacyjnymi. Nasze Miasto wnioskuje o kwotę 13.300 zł. na ten cel.
  Na wyspę będzie się można dostać za pomocą kajaków lub rowerków wodnych. Będzie to dodatkowa atrakcja zachęcająca do odwiedzenia ścieżki ekologiczno-dydaktycznej. Dzięki dużym i przestronnym modelom szczególnie dzieci będą mogły z bliska poznać gatunki zwierząt zamieszkujących lokalne środowisko.
  Ze względu na to, że wyspa jest siedliskiem lęgowym i żerowiskowym zwierząt dziko żyjących, już teraz zwracamy się z prośbą do odwiedzających o zachowanie ciszy, aby nie płoszyć mieszkańców tego miejsca.

   Miasto Kalety zawnioskowało do WFOŚiGW o oznakowanie ścieżki ekologiczno-dydaktycznej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM