Środa, 06 Grudnia 2023  Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Mimo pandemii nadal chcemy rozwijać Zieloną  

  Każdego roku, niezmiennie od 10 lat, na przełomie lutego i marca, nasze Miasto organizowało tradycyjne konferencje w sprawie rozwoju Zielonej. Ich celem jest przede wszystkim podsumowanie działań infrastrukturalno-promocyjnych, jakie zrealizowane zostały w ubiegłych latach nad zbiornikami wodnymi w Zielonej, a także omówienie planów poszerzenia oferty turystyczno - rekreacyjnej na nowy sezon. Do udziału w konferencji zapraszani byli przedstawiciele wielu instytucji, którzy mają realny wpływ na rozwój i zarządzanie terenami wokół zbiorników wodnych w Zielonej.
  W tym roku, ze względu na wprowadzone w kraju obostrzenia z powodu epidemii, konferencja w sprawie rozwoju rekreacyjnej dzielnicy naszego miasta, niestety nie odbędzie się. Z planów inwestycyjnych jakie założone zostały do realizacji w ubiegłym roku, Miasto wykonało drugi etap przebudowy ul. Ofiar Katynia, a także utworzyło infrastrukturę mającą na celu uruchomienie bezpłatnego dostępu do Internetu przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej. Na ten cel Miasto Kalety ze środków Unii Europejskiej pozyskało 100% dotację w kwocie 15.000 euro w ramach programu WiFi4Eu.
  Ze względów obostrzeń epidemiologicznych Miasto nie zdecydowało się w ubiegłym roku na zakup eko-gokartów rodzinnych, które miały doposażyć wypożyczalnię rowerów trekkingowych w Zielonej. Mając nadzieję, że ten rok będzie bardziej pomyślny od poprzedniego, są plany, aby pojazdy te zakupić w tym roku. Burmistrz Miasta Kalety na najbliższej sesji Rady Miejskiej zwróci się do radnych z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na ten cel. Specjalnie z myślą o przejażdżkach gokartami zostanie wyznaczona trasa z ciekawostkami przyrodniczymi w Zielonej, na oznakowanie której Miasto będzie wnioskować do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
  W tym roku Miasto Kalety planuje także wykonać oświetlenie solarne terenu od promenady, aż do plaży, a także ustawić dużą, drewnianą stanicę rowerową na wzór już istniejących.
  Z jaką rzeczywistością przyjdzie nam się zmierzyć w 2021 roku do końca nie wiemy, jednak staramy się, aby każdy sezon turystyczny przyniósł rozwój naszej rekreacyjnej dzielnicy miasta.

   

  ZREALIZOWANO W ROKU 2020


  W PLANACH DO REALIZACJI W ROKU 2021


      Mimo pandemii nadal chcemy rozwijać Zieloną

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM