Środa, 29 Maja 2024  Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Warsztaty plastyczne dla dzieci  

    Warsztaty plastyczne są realizowane zarówno w salach Miejskiego Domu Kultury w Kaletach jak i w plenerze. Dwadzieścia jeden dzieci bierze udział w warsztatach plastycznych w ramach tego samego projektu co Seniorzy czyli „Chcieć to znaczy móc – aktywni w kulturze”. Warsztaty przeprowadziła grupa artystów plastyków INSPIRACJE. Panie: Dorota Kłosek, Bogusława Gajdos, Jadwiga Mika, Hilegarda Mazur, Ewa Wicher oraz Weronika Kopyciok przez kilka godzin poświęcały swój czas, by zachęcić dzieciaki do utwierdzenia ich, że potrafią pięknie malować.
    Jesteśmy wszyscy mile zaskoczeni ilością chętnych, ale jeszcze bardziej umiejętnościami tych młodych artystów. Dzieci malują po raz pierwszy na płótnach farbami akrylowymi. Przed przystąpieniem do malowania farbami, każdy uczestnik wybierał sobie fotografie na której znajdował się pejzaż lub krajobraz. Następnie ołówkiem tworzyli szkic, a kredkami kolorowali rysunek. Na zakończenie przenosili ten sam rysunek na płótno.
    Warsztaty będą kontynuowane w kolejną sobotę. W miesiącu październiku br. prace będzie można podziwiać w MDK po przeprowadzeniu wernisażu, o czym powiadomimy Państwa w kolejnych artykułach.


     Warsztaty plastyczne dla dzieci

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM