Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Relacja ze spotkania inaugurującego projekt e-Kalety.pl w ramach programu Obywatel IT  

  W miniony czwartek, 28 lutego 2019 r., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyło się spotkanie organizacyjne rozpoczynające realizację w naszym mieście projektu pn. e-Kalety.pl. Projekt skierowany jest do osób powyżej 25 roku życia, a jego głównym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych poprzez zorganizowanie szkoleń w ramach 7 modułów.

  więcej
  Relacja ze spotkania inaugurującego projekt e-Kalety.pl w ramach programu Obywatel IT
 • Ogłoszenie o drugim przetargu na wynajem lokalu użytkowego  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza drugi, pisemny, nieograniczony przetarg na wynajem lokalu użytkowego zlokalizowanego w Kaletach przy ul. 1 Maja 19. Otwarcie ofert nastąpi 19 marca 2019 r. o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o drugim przetargu na wynajem lokalu użytkowego
 • Miasto Kalety na polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”  

  W ubiegłym tygodniu, 26 lutego, burmistrz Miasta Kalety wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Janiną Perz oraz radnym Ryszardem Sendel i Alojzym Rupikiem wzięli udział w polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”, która miała miejsce w warszawskim kinie „Muranów”. Jest to dzieło Adama Gruzińskiego, do którego sceny kręcone były w 2015 r. również w Kaletach. Gościliśmy wtedy w naszym mieście znaną i lubianą aktorkę Urszulę Grabowską, a także odtwórcę roli filmowego Piotrka, czyli Maxa Jastrzębskiego. „Wspomnienie lata” zostało laureatem nagrody Kryształowe Jabłko na Festiwalu Orlen Cinergia oraz Rising Star za najlepszy debiut aktorski Maxa Jastrzębskiego.

  więcej
  Miasto Kalety na polskiej premierze filmu pt. „Wspomnienie lata”
 • Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku laureatem konkursu "Zielona Pracownia_Projekt"  

  Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku został laureatem konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs „Zielona Pracownia” skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Jego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych lub chemiczno-fizycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w tym roku. Kaletańska szkoła złożyła projekt pn. „Nasza H2O”. Nagroda w wysokości 7.227,60 złotych przeznaczona zostanie na utworzenie takiej ekopracowni.

  więcej
  Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku laureatem konkursu
 • Ogłoszenie o zamówieniu na "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy ulic Jaworowej i Witosa w Kaletach"  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy ulic Jaworowej i Witosa w Kaletach. Termin składania ofert w postępowaniu upływa 12 marca 2019 r., godzina: 10.00. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godz. 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na
 • Sprawozdanie z V sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W czwartek 28 lutego 2019 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, V sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z V sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Gwarek o stanicy rowerowej w Truszczycy  

  "Mamy dobre wiadomości dla rowerzystów. Stanica rowerowa w Truszczycy jest już gotowa. Dzięki niej Kalety mają szansę na grand prix w konkursie Gmina przyjazna rowerzystom” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł ukaże się również w tradycyjnym wydaniu Gwarka w dniu 5 marca 2019 r.

  więcej
  Gwarek o stanicy rowerowej w Truszczycy
 • Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  

  Poniżej prezentujemy informację z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie 6 Gmin w Województwie Śląskim”, jakie miało miejsce w dniu 26 lutego 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy Ciasna.

  więcej
  Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
 • OD DNIA 1 KWIETNIA 2019 R. KOLEJNA PODWYŻKA STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI  

  Urząd Miasta Kalety informuje, że mimo wzrostu od dnia 1 stycznia 2019 r. stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dochody osiągane z tych opłat nie wystarczają na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Gmina chcąc prawidłowo wykonywać zadania wynikające z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach powinna zabezpieczyć w swoim budżecie środki finansowe w wysokości umożliwiającej samofinansowanie się całego systemu.

  więcej
  OD DNIA 1 KWIETNIA 2019 R. KOLEJNA PODWYŻKA STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI
 • Retransmisja z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej (28.02.2019 r.) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach, która odbyła się w sali sesyjnej kaletańskiego magistratu o godzinie 10.00.

   

  Retransmisja z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • UWAGA zmiana terminu rozstrzygnięcia naboru dla montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Kalety  

  Uczestników projektu, pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych w mieście Kalety – Leśnym Zakątku Śląska”, informujemy, że Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014 -2020 po raz kolejny przesunęła termin rozstrzygnięcia naboru konkursowego, w ramach którego Miasto Kalety ubiega się o dotację na montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu został przesunięty z miesiąca lutego 2019 r. na marzec 2019 r.

  więcej
  UWAGA zmiana terminu rozstrzygnięcia naboru dla montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Kalety
 • Postanowienie o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że w dniu 28 lutego 2019 r., (czwartek) o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się V sesja (nadzwyczajna) Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  Projekty uchwał – pobierz

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Zgubiono telefon komórkowy  

  Komisariat Policji w Kaletach informuje, że w dniu 23 lutego br. około godziny 9:00 przy drodze wojewódzkiej 789 w Kaletach zgubiono telefon marki Apple Iphone 10 koloru białego w czarnym opakowaniu. W przypadku odnalezienia rzeczy prosimy o kontakt z Komisariatem Policji pod numerem tel. 3279609(11-16) lub z Dyżurnym KPP w Tarnowskich Górach tel. 323935255.

  Zgubiono telefon komórkowy
 • Już dziś otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  

  Dzisiaj, 26 lutego 2019 r. o godzinie 12.00, w siedzibie Urzędu Gminy Ciasna, odbędzie się otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie 6 Gmin w Województwie Śląskim”. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gmin Ciasna, Kochanowice, Konopiska, Kalety, Pawonków i Woźniki.

  więcej
  Już dziś otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
 • Spotkanie informacyjne w sprawie programu „Czyste Powietrze”  

  Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk serdecznie zaprasza mieszkańców naszego miasta na spotkanie z p. Tomaszem Bednarkiem – prezesem WFOŚiGW w Katowicach oraz ekspertami ds. wypełniania wniosków „EkoDopłaty na wymianę pieca i termomodernizację. Dotacja na termomodernizację budynku, wymianę pieca, okien i drzwi”.
  Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2019 r. o godzinie 17.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.

  więcej
  Spotkanie informacyjne w sprawie programu „Czyste Powietrze”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM