Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy lipcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2021
 • Stanica Donnersmarcka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021  

  Kolejny rok z rzędu Miasto Kalety przystąpiło do konkursu na najlepszą przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Tym razem zgłoszona została niedawno wybudowana stanica rowerowa Donnersmarcka. Wielkimi krokami zbliża się głosowanie internetowe, które rozpocznie się od 1.08.2021 i potrwa do 31.08.2021. Nie ukrywamy, że w głosowaniu tym liczymy na wsparcie wszystkich przyjaciół Miasta Kalety. Serdecznie zachęcamy do głosowania i mamy nadzieję, że dzięki Waszej aktywności najlepsza przestrzeń publiczna na Śląsku będzie zlokalizowana właśnie w Kaletach. O szczegółach głosowania będziemy informować.

  więcej
  Stanica Donnersmarcka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021
 • Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów  

  Przypominamy, że od września można składać wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów. O stypendium ubiegać mogą się uczniowie klas V, VI,VII i VIII szkół podstawowych, i ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach szczebla co najmniej wojewódzkiego. Wnioski można składać od 1.09.2021 r. do 30.09.2021 r. w przypadku studentów od 1.10.2021 r. do 31.10.2021 r.

  więcej
  Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów
 • Powiatowy system monitorowania jakości powietrza  

  Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach na terenach gmin powiatu tarnogórskiego zainstalowało system do obserwowania stanu powietrza. Każdy z mieszkańców na bieżąco może śledzić on-line zapisy czujników. Odczyty można monitorować na stronie internetowej, a także na urządzeniach mobilnych po zainstalowaniu specjalnej aplikacji.

  więcej
  Powiatowy system monitorowania jakości powietrza
 • Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego  

  Przypominamy o możliwości ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów i studentów, mieszkańców naszego miasta, w roku szkolnym 2021/2022. Wniosek należy złożyć do dnia 15 września danego roku szkolnego, a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych – do dnia 15 października danego roku szkolnego. Formularze wniosków można pobrać oraz składać w Urzędzie Miejskim (parter – punkt obsługi petenta), lub ze strony internetowej klikając tutaj.

  więcej
  Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego
 • Komendant kaletańskiego Komisariatu Policji Tomasz Olczyk przedwcześnie nadkomisarzem!  

  Z wielką przyjemnością informujemy naszych mieszkańców, że w lipcu br. Komendant Komisariatu Policji w Kaletach Tomasz Olczyk został awansowany na stopień nadkomisarza Policji. Jak informują przełożeni, jest to awans przedwczesny za szczególne zasługi Pana Komendanta i zaangażowanie, jakie wkłada podczas pełnienia swojej służby. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach Burmistrz Miasta Kalety wraz z Przewodniczącą i Radnymi złożą gratulacje Panu Komendantowi. Bardzo serdecznie gratulujemy Panu Tomaszowi i jesteśmy dumni, że tak wybitny stróż prawa dba o nasze bezpieczeństwo.

  więcej
  Komendant kaletańskiego Komisariatu Policji Tomasz Olczyk przedwcześnie nadkomisarzem!
 • Pomoc w złożeniu wniosku Dobry Start 300+  

  W związku ze zmianą organu prowadzącego sprawy z zakresu świadczeń Dobry Start 300+ uprzejmie informujemy, iż w dniu 27 lipca 2021 r. w godz. 9:00 do 12:00 w siedzibie Urzędu Miasta w Kaletach (parter budynku) funkcjonował będzie Punkt Konsultacyjny, w którym pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielą niezbędnej pomocy w kwestiach związanych ze złożeniem wniosku. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać wsparcia w elektronicznym złożeniu wniosku. Jednocześnie przypominamy, że w bieżącym roku szkolnym o świadczenie Dobry Start (300+) wnioskować można wyłącznie elektronicznie.

  MOPS Kalety

  Pomoc w złożeniu wniosku Dobry Start 300+
 • Projekt na remont zaplecza LKS Małapanew Kuczów  

  W lipcu br. Burmistrz Miasta Kalety ogłosił postępowanie na opracowanie projektu kompleksowego remontu budynku komunalnego przy ulicy Paderewskiego nr 93. Obiekt na co dzień jest siedzibą Klubu Sportowego Małapanew Kuczów. Projekt zawierać będzie pełną inwentaryzację oraz wykonanie kompleksowego remontu wnętrz wraz z ich wyposażeniem. Do końca roku Miasto na podstawie tego dokumentu planuje uzyskać wszystkich niezbędnych zgód do rozpoczęcia tej inwestycji.

  więcej
  Projekt na remont zaplecza LKS Małapanew Kuczów
 • Boisko w Kuczowie znowu jak nowe  

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace polegające na kompleksowej wymianie piłkochwytów na boiskach wchodzących w skład zaplecza sportowego LKS Małapanew Kuczów. W ramach tego przedsięwzięcia wymieniono siatki na wszystkich piłkochwytach boiska głównego oraz boiska wielofunkcyjnego. Ostatecznie zakupiono około 70 m siatki za kwotę 7.599,57 zł. Obecnie boisko znów jest jak nowe i gotowe do zmagań sportowych. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach obiekt ten został wyremontowany z udziałem dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  więcej
  Boisko w Kuczowie znowu jak nowe
 • Konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konkurs na najładniejszy balkon i przydomowy ogród. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców miasta Kalety do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz zaszczepienie w ludziach pasji ogrodniczej. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, nagrody czekają! Formularze zgłoszeń przyjmowane są do 27 sierpnia 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (parter budynku) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sekretariat@kalety.pl.

  więcej
  Konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród
 • Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa  

  W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” gminie Kalety przyznano dotację z budżetu państwa w wysokości 69.000 zł na zapewnienie pomocy w zakresie dożywiania. Warunkiem uczestnictwa w programie jest udział w 40% naszej gminy w wydatkach na dożywiania. Z pomocy żywieniowej obecnie korzysta 45 dzieci i młodzieży oraz 1 osoba dorosła.

  więcej
  Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa
 • Odbiór prac w ramach projektu pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody  

  Dzisiaj na terenie lasów Nadleśnictwa Świerklaniec odbył się odbiór prac, jakie wykonane zostały w ramach projektu dotyczącego pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody. Przedmiotem zadania były zabiegi pielęgnacyjno-zabezpieczających 41 szt. Dębów wchodzących w skład Zabytkowej Alei Dębów w Truszczycy oraz Cisa Donnersmarcka w Jędrysku. Całość zadania to koszt 69.709,95 zł, z czego ponda 55.600 zł Miasto Kalety pozyskało w formie bezzwrotnej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
  Odbiór prac w ramach projektu pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody
 • Lipcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" po południu w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (16 lipca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, lipcowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł dotyczące miejskiej imprezy- Rajzowania po kalyckich stanicach, plakat z ramowym planem atrakcji dla dzieci podczas organizowanych właśnie przez MDK "Wakacji w mieście", informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, materiały dotyczące pożegnania absolwentów kaletańskich szkół podstawowych i konferencji ekologicznej na temat ochrony pszczół, artykuły sportowe, a także sprawozdanie z XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Lipcowy numer
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.05.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,2%;

  – Województwo Śląskie 4,9%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.06.2021 r. było 255 bezrobotnych, w tym 149 kobiet. 32 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 10 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0  

  Od lipca 2021 rozpoczęła się kolejna edycja priorytetowego Programu Mój Prąd 3.0. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowane mogą zostać Przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. wniosków od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  więcej
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM