Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni  

  Miasto Kalety złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu zadań na drogach wojewódzkich współfinansowanych przez jednostki samorządu terytorialnego – Program WID 2021+. Miasto zaoferowało wykonanie na własny koszt projektu budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 789 w ul 3 Maja w Kaletach Drutarni oraz partycypację w kosztach budowy. Otrzymaliśmy decyzję odmowną z uzasadnieniem że budowa chodnika nie jest możliwa z powodu, że pas drogowy jest zbyt wąski i brak jest miejsca na normatywny chodnik o szerokości 2,3 m.

  więcej
   W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni
 • Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim  

  Miasto Kalety zajęło 1 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 7 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” opublikowanym w związku z VI Europejskim Kongresie Samorządów. Kalety znalazły się na 42 miejscu. Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Radzionków 74 miejsce, Tarnowskie Góry 51 miejsce oraz Miasteczko Śląskie zajęło 60 miejsce. W kategorii gminy miejskie uwzględnionych zostało 236 samorządów.

  więcej
  Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim
 • Złóż wniosek na otwarcie działalności gospodarczej  

  Jeszcze tylko do 21 lipca br. można składać wnioski o bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, tj. m.in. na terenie powiatu tarnogórskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

  więcej
  Złóż wniosek na otwarcie działalności gospodarczej
 • Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur  

  Dotarła do nas smutna wiadomość, w poniedziałek 12 lipca zmarł Pan Grzegorz Mazur, najstarszy mieszkaniec naszego miasta. Pan Grzegorz urodził się 2 maja 1920 r. w Kaletach, dożył 101 lat. Jego bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia. Pogrzeb świętej pamięci Pana Grzegorza odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00 w Kościele parafialnym w Jędrysku. Obecnie najstarszym mieszkańcem Kalet jest Pani Grund Anna z Jędryska, która skończyła 97 lat.

   

  Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur
 • Oferta pracy  

  Zakład Kamieniarsko Betoniarski Grzegorz Krupa zatrudni pracownika na pełny etat. Zakres prac: obróbka i montaż nagrobków, kostki brukowej, ogrodzeń betonowych itp. Atrakcyjne warunki pracy. Więcej informacji pod nr tel. 505 040 091.

  Oferta pracy
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku  

  Sezon inwestycyjny w infrastrukturę drogową w pełni. W ubiegłym tygodniu na zlecenie Miasto Kalety rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej ul. Brzozowej w Jędrysku. Wykonawcą robót jest Firma Góra Spółka z o.o. z Węglowic. W ramach prac wykonane zostanie ponad 107 metrów drogi. Przy budowie zostanie wykonana nowa konstrukcja drogi, nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego o szerokości 5,0m. Koszt przebudowy tej drogi wyniesie 164.167,61 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 września 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Brzozowej w Jędrysku
 • Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym  

  Już po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta”. Szkołę reprezentowała młodzież klas starszych. Uczniowie pod opieką pani Beaty Skibickiej zostali zakwalifikowani do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym i uzyskali bardzo dobre wyniki.

  więcej
  Sukcesy uczniów PSP 1 w Kaletach w konkursie ekologicznym
 • Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach już po raz drugi został beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury +. Lokalne inicjatywy społeczne 2021”. Celem strategicznym programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich.

  więcej
  Miejski Dom Kultury w Kaletach beneficjentem Programu Narodowego Centrum Kultury
 • Trwa budowa ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku  

  Trwają prace remontowe przy przebudowie drogi gminnej ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku. Inwestycja zakłada budowę nawierzchni tej drogi na długości 106 mb i szerokości 5 m z betonowej kostki brukowej, budowę zjazdów indywidualnych do posesji oraz kanału deszczowego. Termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Czarneckiego przewidziany został w umowie z wykonawcą - Spółką BRUK POL BIS z Koziegłów - na 31 lipca 2021 r.

  więcej
  Trwa budowa ul. Czarneckiego w Kaletach Jędrysku
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2021 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu maju 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z czterech punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2021 r.
 • Radio Piekary o konferencji ekologicznej w Kaletach  

  Zachęcamy do wysłuchania audycji lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się”, podczas której podsumowana została zorganizowana na ternie kaletańskiego Ichtioparku konferencja edukacyjna o ochronie owadów pszczołowatych.

   

  Radio Piekary o konferencji ekologicznej w Kaletach
 • Radio Piekary o 1,5 milionowej dotacji na termomodernizację budynku MOW  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, w której Klaudiusz Kandzia burmistrz Miasta Kalety omawia projekt związany z termomodernizacją budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach, na jaki Miasto Kalety pozyskało dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

   

  Radio Piekary o 1,5 milionowej dotacji na termomodernizację budynku MOW
 • Gratulacje dla matematycznych umysłów  

  W tym roku pięcioro uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach , którzy wzięli udział w stacjonarnej wersji konkursu, uzyskało bardzo wysokie wyniki. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych.

  więcej
  Gratulacje dla matematycznych umysłów
 • Rekrutacja do projektu "Tak dla pracy! Praca jest ok"  

  Rozpoczęła się rekrutacja do nowego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez firmę Recon Consulting Sp. z o.o. Projekt "Tak dla pracy! Praca jest ok" skierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, bezrobotnych, biernych zawodowo oraz pracujących, które mieszkają na terenie województwa śląskiego. W ramach projektu przewidziane jest wsparcie dla 192 osób. Uczestnicy objęci zostaną kompleksowym wsparciem m.in. doradztwo zawodowe, szkolenia, ustalenie indywidualnego planu działania.

  więcej
  Rekrutacja do projektu
 • Rodzeństwo z Kalet laureatami przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego  

  W czerwcu tego roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnie, odbyły się przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego „Miedźnopiano ’21. Przedsięwzięcie miało na celu popularyzowanie muzyki fortepianowej w tzw. amatorskim ruchu muzycznym.
  W pierwszej edycji tego prestiżowego konkursu, bezkonkurencyjne okazało się rodzeństwo z naszego miasta Zofia i Wiktor Czornik. Zosia brała udział w kategorii II (uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych), natomiast Wiktor w kategorii III (szkoły ponadpodstawowe).
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

  więcej
  Rodzeństwo z Kalet laureatami przesłuchania I Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM