Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Mistrzostwo Polski dla TPD Kalety  

  W czerwcu na torze speedrowerowym Orła Gniezno odbyły się Mistrzostwa Polski Par wszyskich kategorii. Drużyna Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wystartowała w dwóch kategoriach wiekowych (żacy - do lat 12 i młodzicy - do lat 14). W Pierwszym dniu rywalizowali żacy. W składzie TPD Kalety znaleźli się Ivo Kubala i Jakub Mazur.

  więcej
  Mistrzostwo Polski dla TPD Kalety
 • Tygodnik Gwarek o konferencji ekologicznej w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video, przygotowanego przez redakcję Tygodnika Gwarek relacjonującego konferencję ekologiczną na temat ochrony owadów pszczołowatych, jaka odbyła się 17 czerwca 2021 r. na terenie pasieki edukacyjnej w Ichtioparku.

   

  Tygodnik Gwarek o konferencji ekologicznej w Kaletach
 • Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach  

  Wakacje w mieście trwają. Pierwszy tydzień ferii letnich z Miejskim Domem Kultury w Kaletach już za nami. Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie i ciekawo spędzili ten czas i na pewno nie było mowy o nudzie. Początek wakacji poświęcony był tematyce bezpiecznego wypoczynku. Było spotkanie z przedstawicielami policji, strażakami, a nawet konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadził burmistrz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W najbliższym czasie zaplanowano także ciekawe wycieczki, zajęcia manualne i ruchowe oraz kolejne spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody.

  więcej
  Trwają wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
 • Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety kolejny raz otworzy sezon uzdrowiskowy w Ustroniu  

  W najbliższą sobotę, 10 lipca 2021 r., Miejska Orkiestra Dęta z Kalet pod batutą Mariana Lisieckiego po raz kolejny otworzy sezon turystyczny w partnerskim mieście Ustroń. O godz. 14.00 koncertem pod Sanatorium na Zawodziu nasi orkiestranci rozpoczynają swój występ, po czym poprowadzą ulicami miasta kolorowy korowód. Główny koncert naszej orkiestry zaplanowany został na godzinę 16.00 w Amfiteatrze przy ul. Parkowej. Zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w imprezie.

  więcej
  Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety kolejny raz otworzy sezon uzdrowiskowy w Ustroniu
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy czerwcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2021
 • Rowerowe patrole policji w naszym mieście  

  Wzorem lat ubiegłych, w okresie wakacyjnym, kaletański komisariat policji prowadzi akcje rowerowych patroli naszego Miasta. Policyjne jednoślady można spotkać przede wszystkim na obszarach rekreacyjnych, gdzie funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów, m.in. nad zbiornikami wodnymi w Zielonej oraz parku tematycznym Ichtiopark. Prowadzona już od kilku lat w naszym mieście wakacyjna akcja rowerowych patroli przyniosła pozytywne efekty dla poprawy bezpieczeństwa, głównie ze względu na możliwość monitorowania miejsc trudno dostępnych dla radiowozów.

  więcej
  Rowerowe patrole policji w naszym mieście
 • Bank rozbity! termomodernizacja MOW z ponad 1,5 milionową dotacją Unii Europejskiej  

  Kończąca się perspektywa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 była dla Kalet wyjątkowo obfitująca w dodatkowe środki na realizację wielu inwestycji. Tym razem rzutem na taśmę, w ostatnim naborze dotyczącym termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, wniosek Miasta Kalety na termomodernizację Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach znalazł się w gronie projektów dofinansowanych.

  więcej
  Bank rozbity! termomodernizacja MOW z ponad 1,5 milionową dotacją Unii Europejskiej
 • Podziękowanie dla właścicieli Restauracji „Słono i Słodko”  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, składa serdeczne podziękowania właścicielom Restauracji „Słono i Słodko” Państwu Katarzynie i Czesławowi Myrcik, za ufundowanie posiłków dla służb mundurowych patrolujących w wakacyjne weekendy tereny wokół zbiorników wodnych w Zielonej oraz służb kaletańskiego pogotowia ratunkowego czuwających nad zdrowiem i życiem wypoczywających. Państwo Myrcik już drugi rok z rzędu wspomagają w ten sposób kaletańskie służby ratunkowe i patrolowe. Dziękujemy!

  Podziękowanie dla właścicieli Restauracji „Słono i Słodko”
 • Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku czynna codziennie. Zapraszamy!  

  W okresie wakacyjnym wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku funkcjonuje codziennie. Od poniedziałku do piątku zapraszamy naszych mieszkańców i turystów w godzinach od 15.00 do 20.00, natomiast w soboty i niedziele od 12.00 do 20.00. Serdecznie zachęcamy do spędzania wolnego czasu na łonie natury w kaletańskim parku tematycznym.

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku czynna codziennie. Zapraszamy!
 • Rock Time po raz kolejny bezkonkurencyjny!  

  26 czerwca 2021 r., grupa Rock Time wzięła udział w I edycji maratonu swingowego Rock'In Summer organizowanego w ramach Summer Arena w Gliwicach. W konkursie brały udział pary z całej Polski. Uczestnicy mieli do przetańczenia godzinę jednak do ścisłego finału wybrano tylko 5 najlepszych par, w tym, aż 3 z Rock Time! Zwycięzcami konkursu zostali Katarzyna Bodora i Adrian Kalus. Drugie miejsce zajęli Karina Bronder i Krystian Chmielorz, 5 miejsce zajęli Lenka Dudek i Jakub Kowalski. O włos od finału znaleźli się Natalia Jencek i Dominik Gros, a publiczność zachwycił debiut naszych najmłodszych uczestników Sonii Kulawik i Maksymiliana Soleckiego. Gratulujemy wszystkim tancerzom i cieszymy się ogromnie, że mogliśmy w końcu uczestniczyć w takim wydarzeniu na żywo!

  więcej
  Rock Time po raz kolejny bezkonkurencyjny!
 • Sprawozdanie z XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  We wtorek 29 czerwca br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XXVI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej w Kaletach, której przewodniczyła Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 13 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po przekazaniu do protokołu sprawozdań przewodniczącej Rady Miejskiej oraz burmistrza z okresu międzysesyjnego przystąpiono do procedury związanej z rozpatrzeniem Raportu o stanie gminy za 2020 rok, udzielenia wotum zaufania burmistrzowi a w następnej kolejności, przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok i udzielenia absolutorium.

  więcej
  Sprawozdanie z XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Program „Dobry Start” (300+) na nowych zasadach  

  Zgodnie z nowym Rozporządzeniem Rady Ministrów, od 1 lipca br. zmieniają się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia z programu "Dobry Start" na rok szkolny 2021/2022. Rozpatrywaniem wniosków i przyznawaniem świadczeń będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać w okresie od 1 lipca do 30 listopada br. do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną, przez portal Emp@tia lub przez PUE ZUS.

  więcej
  Program „Dobry Start” (300+) na nowych zasadach
 • Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy dróg gminnych  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy dróg gminnych (ul. Ustronna I etap, Kościuszki, Rymera-Lema w Kaletach)”. Ofertę należy złożyć w postaci elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej zamieszczonej pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/nie później niż do dnia 15 lipca 2021 r. do godz. 11:00. Otwarcie ofert nastąpi dnia 15 lipca 2021 r. o godz. 11:30.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy dróg gminnych
 • Kolejne lampy solarne rozbłysły nad zbiornikami wodnymi w Zielonej  

  W bieżącym miesiącu, zakończyły się prace przy montażu kolejnych w naszym mieście lamp wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych. Przedłużyły one linię już istniejącego oświetlenia nad zbiornikami wodnymi w Zielonej. Dzięki tej inwestycji dojście na plażę, przy której uruchomiono wypożyczalnię kajaków, zostało w pełni oświetlone. Teraz wieczorne spacery z pewnością owocować będą wrażeniem pięknie podświetlonej przyrody znajdującej się przy zbiornikach wodnych w Zielonej.

  więcej
  Kolejne lampy solarne rozbłysły nad zbiornikami wodnymi w Zielonej
 • Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium  

  29 czerwca 2021 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się jedna z najważniejszych sesji w roku, podczas której Rada Miejska w Kaletach uchwałą nr 227/XXVI/2021 jednogłośnie udzieliła absolutorium burmistrzowi miasta Klaudiuszowi Kandzi za wykonanie budżetu za 2020 rok. Pozytywną opinię w sprawie udzielenia włodarzowi naszego miasta absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kaletach.

  więcej
   Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM