Wtorek, 21 Maja 2024  Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Na kajaki do Zielonej  

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców oraz turystów nad zbiorniki wodne w Zielonej do wypożyczalni kajaków. Podczas wakacji wypożyczalnia zaprasza codziennie w godzinach 12.00 – 19.00.

  więcej
  Na kajaki do Zielonej
 • Strefa Kibica ponownie w Kaletach!  

  Burmistrz Miasta Kalety zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do naszej strefy plenerowego Euro 2020 (2021) w Leśnym Zakątku Śląska! Począwszy od piątku, 11 czerwca 2021 roku, aż do meczu finałowego, każdy bezpłatnie będzie mógł obejrzeć mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021. Kaletańska Strefa Kibica przygotowana została na placu targowym u zbiegu ulic Gwoździa i 1 Maja. Wyświetlone zostaną tam wszystkie mecze na żywo transmitowane przez telewizję polską.

  więcej
  Strefa Kibica ponownie w Kaletach!
 • RIO pozytywnie w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety  

  Uchwałą z dnia 2 czerwca 2021 roku Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała pozytywną opinię o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kaletach w sprawie udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety za wykonanie budżetu za rok ubiegły. Regionalna Izba Obrachunkowa to ograna kontrolny jednostek samorządu terytorialnego w zakresie gospodarki finansowej.

  więcej
  RIO pozytywnie w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Kalety
 • Plenerowa wystawa zwierząt leśnych w Stanicy Myśliwskiej  

  A jakie atrakcje czekają nas w Stanicy Myśliwskiej, podczas niedzielnego rajzowania? Tyskie Koło Łowieckie KANIA zaprasza na plenerową wystawę zwierząt leśnych. Będzie także możliwość porozmawiania z leśniczymi i myśliwymi o gatunkach zwierzyny występującej w lokalnych lasach, a dla smakoszy dziczyzny będą czekały pyszne specjały kuchni myśliwskiej i nie tylko. Do zobaczenia na miejscu!

  więcej
  Plenerowa wystawa zwierząt leśnych w Stanicy Myśliwskiej
 • Tytuł „Marka Lokalna” w rękach kaletańskich przedsiębiorców  

  Miło nam poinformować, że przedsiębiorcy z terenu naszego miasta prowadzący firmę „Świeczkowy Zawrót Głowy”, zostali laureatami Konkursu "Marka Lokalna", który został zrealizowany w ramach projektu współpracy "Marka Lokalna na Bis" realizowanego przez Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska", LGD "Brynica to nie granica" i LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice.

  więcej
  Tytuł „Marka Lokalna” w rękach kaletańskich przedsiębiorców
 • Rajzuj po stanicach i szukaj zwariowanych rowerów!  

  Dziś uchylimy rąbka tajemnicy na temat największej atrakcji, jaka będzie czekać na naszych mieszkańców i turystów podczas niedzielnego rajzowania po stanicach. „Zwariowane Rowery” - jak sama nazwa wskazuje, będą zwariowaną atrakcją - i to nie tylko dla najmłodszych! Energorower napędzający tor wyścigowy z samochodzikami, symulator jazdy na rowerze, a także refleksomierz i precyzjometr, będą czekać w jednej z naszych stanic rowerowych. Zapewnią one z pewnością dużo dobrej zabawy, radości i uśmiechu! Do zobaczenia w niedzielę w stanicach!

  więcej
  Rajzuj po stanicach i szukaj zwariowanych rowerów!
 • Jak prawidłowo segregować odpady zmieszane i BIO  

  Zachęcamy do zapoznania się z zasadami prawidłowej segregacji odpadów zmieszanych oraz biodegradowalnych. Kwestia ta jest niezwykle istotna, od tego, w jaki sposób odpady zostaną rozdzielone w naszym gospodarstwie domowym, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi. Brak prawidłowej segregacji będzie skutkował naliczeniem podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obecnie jest to kwota 60,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

  więcej
  Jak prawidłowo segregować odpady zmieszane i BIO
 • Zbierz komplet pieczątek z wizerunkiem stanic i odbierz gadżet rowerowy  

  Niedzielne rajzowanie po stanicach coraz bliżej. Prognoza pogody na ten dzień jest bardzo optymistyczna, dlatego przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Miasto Kalety zadbało o kolejną atrakcję dla naszych mieszkańców w tym dniu. Specjalnie na tę okazję zaprojektowano i wykonano pieczątki turystyczne z wizerunkiem naszych trzech stanic rowerowych. W niedzielę, w każdej ze stanic będzie możliwość pobrania pamiątkowej karty, na której będziemy mogli odbijać pieczątki. Dla tych, którzy odwiedzą w tym dniu nasze trzy stanice i zbiorą komplet kolorowych pieczątek, przewidziano gadżet rowerowy (do odbioru w Stanicy w Truszczycy). Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy na rodzinne rajzowanie!

  więcej
  Zbierz komplet pieczątek z wizerunkiem stanic i odbierz gadżet rowerowy
 • Odbiór końcowy ulicy Reja w Kaletach  

  7 czerwca 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Reja w Kaletach. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe P.H-U. ARGO Arkadiusz Góra ul. Dębowa 8, 42-714 Lisów. W odbiorze poza przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Kaletach, na czele z Panem Burmistrzem i radnymi Rady Miejskiej w Kaletach w składzie: Ryszard Sendel, Irena Nowak i Jerzy Kloze, uczestniczyli: wykonawca robót i inspektor nadzoru inwestorskiego. Koszt robót brutto wyniósł 194.251,90 zł.

  więcej
  Odbiór końcowy ulicy Reja w Kaletach
 • Miasto Kalety zwraca się do mieszkańców z apelem o prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych oraz racjonalne nimi gospodarowanie  

  Od tego, w jaki sposób odpady zostaną rozdzielone w naszym gospodarstwie domowym, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi. Prawidłowa segregacja oznacza redukcję ilości odpadów zmieszanych, co przekłada się na niższe koszty ponoszone przez gminę (czyli wszystkich mieszkańców). Niestety w dalszym ciągu nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy rozumieją potrzebę segregacji odpadów oraz pozbywania się ich w sposób właściwy. Przypominamy, że brak prawidłowej segregacji będzie skutkował naliczeniem podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obecnie jest to kwota 60,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

  więcej
  Miasto Kalety zwraca się do mieszkańców z apelem o prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych oraz racjonalne nimi gospodarowanie
 • Słodka edukacja  

  Nasza pszczela rodzina z pasieki edukacyjnej zaprasza mieszkańców w weekend do Ichtiopraku. Na żywo będzie można podejrzeć pracę tych niezwykle pożytecznych owadów, a także dowiedzieć się o nich wielu przydatnych ciekawostek. Będzie również możliwość degustacji kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. Obiekt otwarty będzie dla zwiedzających w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  Słodka edukacja
 • Miejskie obchody Dnia Dziecka  

  Dzisiaj, 1 czerwca 2021 r., na stadionie miejskim w Kaletach odbył się piknik sportowo-rekreacyjny dla dzieci z terenu naszego miasta z okazji ich święta. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy Publicznych Szkół Podstawowych, a także KS Unia Kalety. Pogoda dziś dopisała, humory dzieciom także. Były gry, zabawy, zawody sprawnościowe, różnorakie konkursy tematyczne i sportowe, a także konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadził burmistrz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W ramach imprezy odbył się również pokaz strażacki, który przyniósł dzieciom sporo frajdy i radości oraz nauka tańca „Jerusalema”. Dla każdego dziecka przewidziany został także słodki poczęstunek.

  więcej
  Miejskie obchody Dnia Dziecka
 • Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich  

  28 maja 2021 r. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie pomocy dla pszczelarzy będących podmiotami prowadzącymi działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Wnioski o udzielenie pomocy należy składać na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej do Kierownika BP ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza, w terminie od dnia: 28.05.2021r. do dnia 30.06.2021 r.

  więcej
  Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich
 • Nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach  

  Komisariat Policji w Kaletach przypomina, że jeszcze tylko do końca czerwca będzie można dodzwonić się na stare numery telefoniczne wszystkich jednostek Policji w całym kraju. Od 1 lipca 2021 r. będzie można skontaktować się telefonicznie jedynie wybierając prefiks MSWiA – 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory wyłącznie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112. Poniżej zamieszczamy nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach:

  więcej
  Nowe numery kontaktowe do Komisariatu Policji w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM