Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Gerwazego, Protazego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Ruszyła kolejna edycja konkursu "Zielone Czeki"  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił kolejną edycję konkursu „Zielone Czeki”. Są to nagrody przyznawane corocznie z okazji Dnia Ziemi za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 19 listopada 2021 r.

  więcej
  Ruszyła kolejna edycja konkursu
 • Jesienne zarybianie Ichtioparku  

  Po raz kolejny w tym roku zarybiono staw na terenie kaletańskiego parku tematycznego Ichtiopark. Wszystko po to, aby wypełnić założenia i ideę funkcjonowania tego miejsca. Do zbiornika wpuszczono 400 kg karpi, 150 kg pstrągów oraz po 100 kg linów i płoci, które wiosną będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje członkom kaletańskiego PZW z prezesem Robertem Kudrem na czele za aktywną działalność i pomoc w prawidłowym utrzymywaniu stanu ekosystemu stawu w Ichtioparku.

  więcej
  Jesienne zarybianie Ichtioparku
 • Zielona ugości biegaczy w Święto Niepodległości  

  11 listopada, o godzinie 13.00, w Zielonej wystartuje 9-ty już Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Chętnych do startu prosimy o lekturę regulaminu i wypełnianie kart zgłoszeniowych, które należy odesłać pod adres mailowy: jacek.lubos@kalety.pl

  Regulamin biegu
  Karta zgłoszeniowa
  więcej
  Zielona ugości biegaczy w Święto Niepodległości
 • Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych 30 października 2021 roku do 2 listopada 2021 roku  

  Burmistrz Miasta Kalety uprzejmie zawiadamia wszystkich dojeżdżających samochodami na dzień Wszystkich Świętych w okolice cmentarza w Kaletach-Jędrysku, w dniach 30 października 2021 r. do 02 listopada 2021 r. o zmianie organizacji ruchu na ulicy Pokoju w Kaletach. Na ten czas wprowadza się zmianę organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy ks. Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ul. ks. Rogowskiego, w ul. Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ul. Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywał się od ul. ks. Rogowskiego - ul. Pokoju - z wyjazdem przez ul. Sobieskiego.

  Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych 30 października 2021 roku do 2 listopada 2021 roku
 • X Bieg Papieski w sobotę w Miotku  

  W sobotę (23.10) odbędzie się Jubileuszowy X Bieg Papieski z Miotka do kościoła w Dyrdach. Podobnie jak przed 10 laty rozpocznie się o godz. 10:00. O godz. 12:00 będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II, a następnie dekoracja zwycięzców i wspólne świętowanie do godz. 15:00. Zapraszamy do udziału w biegu (marszu). Zapisy poprzez stronę internetową parafii i na Facebooku Parafii Miotek.

  Zobacz regulamin biegu
  Pobierz kartę zgłoszeniową
  X Bieg Papieski w sobotę w Miotku
 • Wzruszające... piękne... prawdziwe...  

  Monodram Alojzego Lysko, MIANUJOM MIE HANKA wystawiony dzisiaj na scenie Miejskiego Domu Kultury był nie lada wydarzeniem. Pani Grażyna Bułka wcieliła się w rolę Hanki i można powiedzieć, że odegrała swą rolę perfekcyjnie. Jako wzruszająca postać opowiadająca swoje życie od młodości poprzez I i II wojnę światową oraz powojenne losy w komunistycznej Polsce była tak niesamowita, że przyznam szczerze, nie pamiętam takiej ciszy i takiego wzruszenia wśród publiczności na sali widowiskowej naszego MDKu. 

  więcej
  Wzruszające... piękne... prawdziwe...
 • MDK zaprasza na sobotnie warsztaty poetyckie  

  W najbliższą sobotę, 23 października 2021 r., od godz. 10.00 zapraszamy na warsztaty poetyckie, które odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Prowadzone będą przez Pana Marka Bieleckiego, wybitnego aktora oraz reżysera, który wywodzi się z naszego miasta. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warsztaty współfinansowane są z dotacji Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021”. Szczegóły wydarzenia w audycji Radia Piekary.

   

  MDK zaprasza na sobotnie warsztaty poetyckie
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 26 października 2021 r. o godzinie 10.00 z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety już w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (19 października), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, październikowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. plakat dotyczący rozplanowania obchodów Święta Niepodległości w dniach 10 i 11 listopada oraz plakat z reklamą Ogólnopolskiego Turnieju Rock&Rolla, który odbędzie się w MDK 20 listopada, materiały dotyczące wydarzeń sportowych w mieście, artykuł dotyczący składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw, a także artykuł o Jubileuszu Złotych i Diamentowych Godów, nowy harmonogram odbioru odpadów na miesiące października, listopad i grudzień, materiały dotyczące miejskich inwestycji, a także sprawozdanie z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety już w punktach sprzedaży
 • Obchody Święta Niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego  

  Miasto Kalety wraz z Miejskim Domem Kultury w Kaletach zapraszają na obchody Święta Niepodległości oraz setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Obchody rozpoczną się 10 listopada br. spektaklem muzycznym pt. „Kalety śpiewają patriotycznie”, który odbędzie się w centrum naszego miasta. Nazajutrz zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, a następnie przemarsz ulicami miasta i złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Bojowników o Wolność i Demokrację. Po południu zachęcamy do wzięcia udziału w Biegu Niepodległości w Zielonej. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Obchody Święta Niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego
 • Radio Piekary o nadchodzących wydarzeniach miejskich  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza na monodram pt. "Mianujom mie Hanka", który odbędzie się 20 października br. w sali widowiskowej kaletańskiego MDK-u. W audycji tej jest również zapowiedź miejskich obchodów Święta Niepodległości w dniach 10 i 11 listopada br. 

   

  Radio Piekary o nadchodzących wydarzeniach miejskich
 • Trwa realizacja polsko-czeskiego projektu partnerskiego „Dobre rady na odpady”  

  W ubiegłym tygodniu, grupa Seniorów z Kalet oraz z partnerskiego Vitkova, brała udział w wyjeździe do Bielska-Białej w ramach polsko-czeskiego projektu edukacyjnego pn. „Dobre rady na odpady”. Celem spotkania było zwiedzenie Zakładu Gospodarki Odpadami oraz uświadomienie roli jaką pełni prawidłowe funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami. Seniorzy mieli okazję poznać metody sortowania i przetwarzania odpadów, a także do wymiany doświadczeń i wiedzy w tym zakresie.

  więcej
  Trwa realizacja polsko-czeskiego projektu partnerskiego „Dobre rady na odpady”
 • Miasto Kalety po raz kolejny przypomina o konieczności wymiany najstarszych kotłów węglowych  

  Ponownie przypominamy, że na wymianę najstarszych kotłów węglowych pozostało coraz mniej czasu. Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej kotły których eksploatacja rozpoczęła się przed dniem 1 września 2017 r. podlegają okresowi przejściowemu, zależnemu od wieku i klasy posiadanej instalacji.

  więcej
  Miasto Kalety po raz kolejny przypomina o konieczności wymiany najstarszych kotłów węglowych
 • Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 18 w województwie śląskim i 229 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”  

  W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2018–2020 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 229 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 957,74 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 610 samorządów.

  więcej
  Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 18 w województwie śląskim i 229 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”
 • Nabór innowacyjnych pomysłów  

  Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „Włącznik Innowacji Społecznych” realizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Celem udzielania grantu w wysokości około 32.000 zł. jest opracowanie innowacyjnego pomysłu oraz przeprowadzenie procesu testowania innowacyjnego rozwiązania w temacie włączenia społecznego. Poszukiwane są pomysły w obszarze minimalizowania nierówności społecznych, ubóstwa czy dyskryminacji. Nabór trwa do 30 października br.

  więcej
  Nabór innowacyjnych pomysłów

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM