Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Majowe zawody wędkarskie w Ichtioparku  

  W niedzielę, 23 maja 2021 r., na terenie zbiornika wodnego w Ichtioparku odbyły się zawody wędkarskie o puchar burmistrza Miasta Kalety. W zmaganiach wzięło udział 36 zawodników-wędkarzy, którzy reprezentowali m.in. Kalety, Lubliniec, Koszęcin, Woźniki, Częstochowę i Krupski Młyn. Podium wywalczyli członkowie kaletańskiego koła PZW: Seweryn Cichoń, Maciej Trippner oraz Stanisław Szmalenberg. Serdecznie gratulujemy! Tym samym Miasto Kalety składa podziękowania zarządowi Koła PZW Kalety na czele z prezesem Robertem Kudrem za zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów wędkarskich oraz promocję kaletańskiego parku tematycznego.

  więcej
  Majowe zawody wędkarskie w Ichtioparku
 • Kaletańska pasieka edukacyjna budzi się do życia  

  Trwają prace przygotowujące pasiekę edukacyjną w Ichtioparku do otwarcia nowego sezonu. Rodzina pszczela już na dobre wybudziła się z zimowego letargu i wkrótce znów będziemy mogli odwiedzać pasiekę. W tym tygodniu, obok pawilonu stanęła tablica informująca turystów o wyróżnieniu jakie nasze miasto otrzymało w konkursie „Zielone Czeki” w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku, w którym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej docenił dydaktyczno-ekologiczny charakter kaletańskiej pasieki edukacyjnej. Na stelażu tablicy zasiadła też sympatyczna pszczółka, która zaprasza gości do odwiedzenia pasieki, ale także do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

  więcej
  Kaletańska pasieka edukacyjna budzi się do życia
 • Kalety dbają o pomniki przyrody  

  Rozpoczęły się zabiegi pielęgnacyjne kaletańskich pomników przyrody – Alei Dębów w Truszczycy oraz cisa Donnersmarcka w Jędrysku. Prace prowadzone są przez specjalistyczną firmę i polegają na wykonaniu cięć pielęgnacyjno sanitarnych, korekty koron drzew, redukcji wysokości oraz wiązań elastycznych, na podstawie przeprowadzonej wcześniej opinii dendrologicznej. Na realizację tego projektu Miasto Kalety pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie przeszło 55.000 zł.

  więcej
  Kalety dbają o pomniki przyrody
 • Zapraszamy na Wędkarski Dzień Dziecka  

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Koło PZW Kalety zaprasza dzieci do lat 15 do udziału w zawodach wędkarskich, które odbędą się 6 czerwca br. w ICHTIOPARKU. Zapisy uczestników na zawody do dnia 02.06.2021 pod numerami telefonów 608579399 i 501609437. Więcej informacji na plakacie.

  więcej
  Zapraszamy na Wędkarski Dzień Dziecka
 • Nowa stawka opłat za wodę i ścieki  

  Miasto Kalety informuje, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło nową taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie miasta Kalety na okres 36 miesięcy (decyzje: GL.RZT.70.80.2021 z dnia 7 maja 2021 r.).

  więcej
  Nowa stawka opłat za wodę i ścieki
 • Krajowe ćwiczenie RENEGADE  

  W dniach 17 – 21 maja 2021 roku Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21. Jednym z elementów ćwiczenia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

  więcej
  Krajowe ćwiczenie RENEGADE
 • Kibicujemy i trzymamy kciuki! KS Unia gooola!  

  Przypominamy, że dziś o godzinie 18.00, na stadionie miejskim w Kaletach, nasza drużyna KS Unia podejmie III ligowy zespół Rekord Bielsko-Biała. Stawką meczu będzie udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Powodzenia KS UNIA!

  więcej
   Kibicujemy i trzymamy kciuki! KS Unia gooola!
 • Oferta pracy  

  Firma NaturDay, która od niedawna jest właścicielem Pałacu Myśliwskiego w Zielonej, poszukuje osoby do sprzątania obiektu.
  Osoby zainteresowane ofertą pracy proszone są o kontakt na adres mailowy rekrutacja@naturday.pl lub telefonicznie 32 241 43 24.

  Oferta pracy
 • Majowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (19 maja), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, majowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł na temat reaktywacji Dziennego Domu "Senior +", materiał o przełożeniu tegorocznych "Dni Kalet" na rok 2022, porady dotyczące Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań, najnowsze informacje dotyczące niedawno zakończonych i trwających w mieście inwestycji, artykuły sportowe, a także sprawozdanie z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Majowy numer
 • Stanice rowerowe zostaną doposażone w mapy z naniesionymi atrakcjami turystycznymi i sportowymi na terenie miasta Kalety  

  W najbliższym czasie wszystkie trzy kaletańskie stanice rowerowe doposażone zostaną w przejrzyste mapy, na których umiejscowiono atrakcje turystyczne i sportowe warte odwiedzenia na terenie naszego miasta. Na mapach zamieszczono 12 punktów terenowych z szeroką ofertą. Rowerzyści odwiedzający Kalety na podstawie tych kartograficznych informacji będą mogli bez trudu trafić m.in. do Ichtioparku, ale też na „Garbaty mostek”, czy do prastarych meandrów Małej Panwi w Drutarni.

  więcej
  Stanice rowerowe zostaną doposażone w mapy z naniesionymi atrakcjami turystycznymi i sportowymi na terenie miasta Kalety
 • Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty II raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych  

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Miasta Kalety, że dnia 31 maja br. mija termin dokonania wpłaty II raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku bieżącym.

  więcej
  Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty II raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Brzozowej w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej ul. Brzozowej w Kaletach. Ofertę należy złożyć w postaci elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej zamieszczonej pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/ nie później niż do dnia 07 czerwca 2021 r. do godz. 11:00. Otwarcie ofert nastąpi dnia 07 czerwca 2021 r. o godz. 11:30.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Brzozowej w Kaletach
 • Ogłoszenie o przetargu ofertowym nieograniczonym na sprzedaż samochodu marki OPEL VIVARO  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg ofertowy nieograniczony na sprzedaż samochodu ciężarowego do 3,5 t marki OPEL VIVARO. Cena wywoławcza pojazdu 3.700 zł brutto. Oferty należy składać do 28.05.2021 r. do godz. 9.50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00. Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 100 zł najpóźniej do końca 27.05.2021 r. na rachunek bankowy Miasta Kalety – PKO Bank Polski Spółka Akcyjna nr rachunku: 25 1020 2313 0000 3902 0518 3068.

  więcej
  Ogłoszenie o przetargu ofertowym nieograniczonym na sprzedaż samochodu marki OPEL VIVARO
 • Boisko wielofunkcyjne w Drutarni oficjalnie oddane w ręce mieszkańców  

  Dzisiaj, 17 maja 2021 r. oficjalnie oddano do użytku mieszkańcom naszego miasta boisko wielofunkcyjne w Drutarni. Nowy obiekt sportowy zlokalizowany został w miejscu istniejącego placu rekreacyjnego przy ulicy Koszęcińskiej i 3 Maja. Boisko umożliwia grę w mini piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Drutarni Dawid Wolnik oraz prezes TPD Śląskiego Oddziału Regionalnego Jan Wiesiołek. W wydarzeniu udział wzięli także uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, zawodnicy drużyny speedrowera, mieszkańcy miasta, a także radni miejscy: Alojzy Rupik, Kazimierz Złotosz, Dawid Wolnik, Krzysztof Rogocz, Grzegorz Krupa, Jerzy Kloze i Michał Brol.

  więcej
  Boisko wielofunkcyjne w Drutarni oficjalnie oddane w ręce mieszkańców
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Kilińskiego w Kaletach  

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi gminnej ul. Kilińskiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji przewiduje budowę nawierzchni utwardzonej z betonowej kostki brukowej wraz z kanalizacja deszczową na całej długości ulicy. Wykonawcą robót jest firma BRUKPOL BIS z Koziegłów. Koszt tej inwestycji wyniesie 266.975,08 zł. Termin zakończenia prac budowlanych określony został na dzień 31 lipca 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Kilińskiego w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM