Wtorek, 23 Kwietnia 2024  Imieniny: Jerzego, Wojciecha WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Gastronomia w Zielonej zaprasza  

  Wszystkich wypoczywających w weekend nad zbiornikami wodnymi w Zielonej zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych przedsiębiorców działających na tym terenie.
  - Restauracja „Słodko i Słono” przy ul. Ofiar Katynia
  - Zajazd „Zielona Sosna” przy ul. Owocowej
  - Lodziarnia przy ul. Owocowej
  - Ośrodek Wypoczynkowy „Zielona” przy ul. Stawowej

  więcej
  Gastronomia w Zielonej zaprasza
 • Radio Piekary o kaletańskim Ichtioparku, a także czym jest Jerusalema Dance Kalety  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat możliwości wypoczynkowo-rekreacyjnych jakie daje kaletański Ichtioprak, a także kilka słów na temat nowego projektu, w którym nasze miasto bierze udział pn. “Jerusalema Dance Kalety”.

   

  Radio Piekary o kaletańskim Ichtioparku, a także czym jest Jerusalema Dance Kalety
 • Spędź weekend aktywnie i na świeżym powietrzu  

  Miłośników dwóch kółek zapraszamy na rowerowe przejażdżki po naszym Leśnym Zakątka Śląska. Nasze stanice rowerowe w Jędrysku oraz Truszczycy, a także drewniane wiaty spoczynkowe w Zielonej pozwolą zrelaksować się i odetchnąć po długiej wycieczce. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne pozwolą aktywnie i zdrowo spędzić  weekend. Natomiast amatorów rolkowego szaleństwa zapraszamy na kaletański tor rolkowy. Stadion miejski otwarty jest codziennie, aż do zmierzchu.

  więcej
  Spędź weekend aktywnie i na świeżym powietrzu
 • Unia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski  

  Po spektakularnym zwycięstwie w finale Pucharu Polski podokręgu Lubliniec apetyty kibiców Unii Kalety wyraźnie się zaostrzyły. By je zaspokoić, już w najbliższą środę będzie ku temu okazja. W tym dniu, na stadionie miejskim w Kaletach, nasza drużyna podejmie III ligowy Zespół Rekord Bielsko-Biała. Stawką meczu będzie udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Początek spotkania o godz. 18.00. Powodzenia KS UNIA!

  Unia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ul. Jana w Miotku  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na Przebudowie drogi gminnej nr 346 403 S, ul. Jana w Kaletach. Termin składania ofert upływa 31 maja 2021 r., godzina: 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11.30. Termin realizacji przedmiotu zamówienia ustalony został do dnia 15 października 2021 roku.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ul. Jana w Miotku
 • Radio Piekary o dotacji na przebudowę ulicy Jana w Miotku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety omawia szczegóły dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jaką Miasto Kalety pozyskało na przebudowę ulicy Jan w Miotku.

   

  Radio Piekary o dotacji na przebudowę ulicy Jana w Miotku
 • Wypełnij ankietę w związku z pracami nad nową Strategią Rozwoju Miasta Kalety  

  Szanowni mieszkańcy, w związku z przyjęciem przez Radę Miejską w Kaletach uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania Strategii Rozwoju Miasta Kalety do roku 2030, zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety, która stanowić będzie jeden z elementów diagnostycznych przy opracowania tego ważnego dla naszego miasta dokumentu. Weź udział w procesie, który będzie wskazywał kierunki rozwoju Kalet w najbliższych latach.

  więcej
  Wypełnij ankietę w związku z pracami nad nową Strategią Rozwoju Miasta Kalety
 • Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!  

  Zachęcamy naszych mieszkańców do polubienia naszego nowego fanpage’u na Facebooku „Jerusalema Dance Kalety”, a także przyłączenia się do projektu stworzenia kaletańskiej wersji tego popularnego w ostatnim czasie tańca. Z inicjatywą przeprowadzenia całej akcji wyszła nasza mieszkanka, p. Agata Kostka, która zaproponowała, że nauczy tańczyć wszystkie osoby, które zechcą wziąć udział w tym niecodziennym wyzwaniu. Natomiast nasz radny miejski, p. Jerzy Kloze zaoferował, że nakręci materiał i zmontuje końcowy teledysk kaletańskiej wersji „Jerusalemy”.

  więcej
  Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!
 • Miasto Kalety zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego  

  W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem mieszkańców naszego miasta na autobusowy transport zbiorowy, Burmistrz Klaudiusz Kandzia zamieścił na Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kalety „Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego”. Jest to wymóg prawny umożliwiający zawarcie umowy z firmą przewozową. Teraz czekamy na oferty firm oferujących usługi transportu publicznego, z czego wybrana zostanie najkorzystniejsza, z którą zostanie podpisana stosowna umowa. Miasto może dofinansować ww. usługi tylko w obrębie terenu administracyjnego Miasta Kalety, mamy jednak nadzieją że firmy rozszerzą ofertę przewozową (bez dofinansowania Miasta) do Tarnowskich Gór.

  więcej
  Miasto Kalety zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego
 • Rondo w Drutarni w nowej odsłonie  

  Zakończyły się prace związane z zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni. Miejsce te zostało obsadzone m.in. jałowcami, świerkami i berberysami. Podłoże obsypane zostało dekoracyjną korą kamienną. Jak rośliny podrosną, dzięki różnorodności gatunkowej i kolorystycznej, rondo z pewnością będzie prezentować się okazale. Stałe nasadzenia w odróżnieniu od sezonowych kwiatów, będą także bardziej odporne na okresowy brak wody i większe nasłonecznienie.

  więcej
  Rondo w Drutarni w nowej odsłonie
 • Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w Truszczycy  

  Wczoraj, 10 maja 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z firmą MOSTY I KONSTRUKCJE Ireneusz Kłysz z Opola, która wykona na zlecenie Miasta Kalety dokumentację projektowo-kosztorysową kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy. W wydarzeniu tym udział wzięli także radni miejscy, których okręgi wyborcze obejmują Truszczycę i Kuczów – Edward Drabik i Zygmunt Mirowski. Termin realizacji przedmiotu umowy ustalony został do 10 listopada 2021 roku.

  więcej
  Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w Truszczycy
 • Sobotni trening rowerowy w Zielonej. Prosimy o zachowanie ostrożności  

  W związku z planowanym na dzień 15 maja 2021 r. (sobota) od godzin porannych do godz. 16.00 w okolicach zbiorników wodnych w Zielonej oraz okolicznych duktach leśnych treningiem rowerowym pn. "Kalyckie szutry", prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie poruszanie się w tym czasie w okolicach przebiegu trasy uczestników wydarzenia. W szczególności trasa przebiega ulicą Owocową, Ofiar Katynia w prawo od ul. Owocowej oraz promenadą żeglarską.

  więcej
  Sobotni trening rowerowy w Zielonej. Prosimy o zachowanie ostrożności
 • Ichtiopark świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku  

  Ostatni weekend pokazał jak bardzo brakowało naszym mieszkańcom nie tylko słonecznej i ciepłej pogody, ale i możliwości aktywnego wypoczynku. Nasz park tematyczny odwiedziło w sobotę i niedzielę naprawdę sporo gości, a największą popularnością cieszyła się oczywiście wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. Już dziś zapraszamy do Ichtioparku w następny weekend. Nasza wypożyczalnia działa w reżimie sanitarnym w każdą sobotę i niedzielę - w godzinach od 13.30 do 18.00. W parku czekają na gości także ścieżki edukacyjne, gry terenowe, wiaty spoczynkowe, a także drewniane leżaki, na których można miło i wygodnie spędzić czas nad wodą. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  Ichtiopark świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku
 • Miasto Kalety po raz kolejny nominowane do nagrody Gmina Przyjazna Rowerzystom  

  Turyści kolarze, kolejny raz nominowali nasze Miasto do ogólnopolskiego konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Plebiscyt, który corocznie organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w tym roku również podzielony został na dwa etapy. W pierwszym, turyści kolarze na specjalnej karcie zgłoszeniowej typowali gminy, które ich zdaniem, na swoim terenie podejmują skuteczne działania na rzecz rozwoju turystyki kolarskiej.

  więcej
  Miasto Kalety po raz kolejny nominowane do nagrody Gmina Przyjazna Rowerzystom
 • Zanocuj w kaletańskim lesie  

  Gdzie jak nie w Leśnym Zakątku Śląska? Tylko Kalety oferują tak rozległe tereny leśne, które zajmują przeszło 80% powierzchni miasta. Dlatego, aż 46 hektarów Kaletańskich lasów znalazło się w programie Lasów Państwowych pn. "Zanocuj w lesie". Lasy Państwowe wyznaczyły w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażowego programu, który odbywał się przez ostatni rok.

  więcej
  Zanocuj w kaletańskim lesie

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM