Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Rusza II edycja Rządowego Programu „KLUB”  

  Program „KLUB” to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych – centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych. Wnioski do tegorocznej edycji Programu „KLUB” można składać do 21 kwietnia 2017 r.

  więcej
  Rusza II edycja Rządowego Programu „KLUB”
 • Miasto Kalety ogłosiło przetarg na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy ZSiP w Miotku  

  W dniu wczorajszym Miasto Kalety ogłosiło przetarg na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku. Wniosek o dofinansowanie realizacji tego zadania złożony został również przez nasze miasto do Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach projektu zaplanowano wymianę obecnej nawierzchni boiska z płyt betonowych na nawierzchnię tartanową, montaż piłkochwytów, a także elementów małej architektury tj.: ławki, kosze na śmieci oraz stojak rowerowy. Boisko przystosowane będzie do gier: siatkówka, koszykówka, tenis ziemny, mini piłka nożna oraz piłka ręczna. Otwarcie ofert w przetargu nastąpi 14 kwietnia 2017. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany został na koniec sierpnia br.

  więcej
  Miasto Kalety ogłosiło przetarg na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy ZSiP w Miotku
 • W niedzielę zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego  

  W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia br., w godzinach od 14.00 do 18.00 zapraszamy naszych mieszkańców do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego. Na miejscu w parku tematycznym będzie możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz otrzymania przynęty do łowienia. Prognoza pogody wskazuje na to, że będzie bardzo ciepło i słonecznie, dlatego zachęcamy aby wyjść z domu i rodzinnie spędzić czas na świeżym powietrzu!

  W niedzielę zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego
 • Trwa postępowanie na wyłonienie wykonawcy instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych do c.w.u.  

  23 lutego 2017 roku nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu, którego celem jest wyłonienie wykonawcy projektu pn. „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez montaż układów solarnych oraz ogniw fotowoltaicznych – w mieście Kalety Leśnym Zakątku Śląska". W wyznaczonym terminie do siedziby Urzędu Miejskiego w Kaletach wpłynęło 17 ofert potencjalnych wykonawców.

  więcej
  Trwa postępowanie na wyłonienie wykonawcy instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych do c.w.u.
 • W zabudowie jednorodzinnej lepiej segregowane są odpady komunalne - czyli wyniki kontroli przestrzegania regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Kalety  

  Od miesiąca maja 2016 r. (w wybranych miesiącach) Miasto Kalety dokonywało całomiesięcznych kontroli w zakresie przestrzegania Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kalety oraz realizacji obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych w odniesieniu do złożonych DEKLARACJI.

  więcej
  W zabudowie jednorodzinnej lepiej segregowane są odpady komunalne - czyli wyniki kontroli przestrzegania regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Kalety
 • Wiosenne porządki w mieście  

  Jak widać, nasze miejskie służby porządkowe mają ręce pełne roboty. Właśnie trwa pozimowe sprzątanie miasta. Zamiatane są ulice i chodniki oraz gruntownie sprzątane tereny miejskie. W ostatnim czasie wyczyszczone zostały również witacze, jakie usytuowane są przy wjazdach do naszego miasta. Już wkrótce pozimowy przegląd czeka także ścieżki ekologiczno-dydaktyczne. Podobnie jak w roku ubiegłym, wszystkie tablice informacyjne zostaną oczyszczone oraz sprawdzona zostanie poprawność ułożenia kierunkowskazów na trasach. Obserwując pogodę za oknem, chciało by się rzec, że wiosna za pasem. I oby tak było. Bo nasze miasto już prawie gotowe do jej powitania.

  więcej
  Wiosenne porządki w mieście
 • Kalety w filmie Adama Guzińskiego „Wspomnienie lata”  

  Poniżej prezentujemy krótki trailer filmu fabularnego pt. „Wspomnienie lata” oraz wywiad z reżyserem Adamem Guzińskim. Jak zapewne nasi mieszkańcy pamiętają, jedna ze scen tej produkcji nagrywana była w sierpniu 2015 r. w naszym mieście. Planem filmowym na chwilę stała się ścieżka rowerowa przy torach kolejowych prowadząca z Jędryska do centrum. Gościliśmy wtedy w Kaletach aktorkę Urszulę Grabowską znaną min. z serialu „Na dobre i na złe”, a także takich filmów jak „Przedwiośnie” czy „Układ zamknięty”.
  Dołożymy wszelkich starań aby „Wspomnienie lata” znalazło się w repertuarze naszego kina letniego, które w sezonie wakacyjnym wznowi swoją działalność.

  więcej
  Kalety w filmie Adama Guzińskiego „Wspomnienie lata”
 • Remont klombu miejskiego w Kaletach – Drutarni  

  Z nadejściem wiosny rozpoczęły się prace remontowe na terenie naszego miasta związane z poprawą wizerunku oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął w Kaletach prace związane z wymianą krawężników na miejskim klombie usytuowanym przy ul. 3 Maja w Kaletach – Drutani.

  więcej
  Remont klombu miejskiego w Kaletach – Drutarni
 • Parafianie z Miotka w Radio Silesia  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji, "Boska Silesia" wyemitowanej w poniedziałek 27.03.2017 r. na antenie Radia Silesia, w której udział wzięli Ks. Proboszcz Antoni Swadźba oraz parafianie Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Kaletach-Miotku.

   

  Parafianie z Miotka w Radio Silesia
 • Miasto Kalety pozyskało 10 milionów na budowę kanalizacji w Miotku  

  Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Kalety pozyskało 10 milionów złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w Miotku. W ramach inwestycji do sieci podłączonych zostanie ponad 250 budynków.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało 10 milionów na budowę kanalizacji w Miotku
 • Zagłosuj na kaletańską jednostkę OSP w plebiscycie Tygodnika Gwarek  

  Zachęcamy do głosowania na jednostkę OSP w Kaletach w plebiscycie Tygodnika Gwarek na najlepszą jednostkę ochotniczej straży pożarnej powiatu tarnogórskiego. Głosowanie sms-owe (1,23 zł. brutto) potrwa do 30 marca br., do godziny 15.00.  Aby oddać głos na naszą jednostkę OSP należy wysłać smsa o treści OSP.6 na numer 71100.

  więcej
  Zagłosuj na kaletańską jednostkę OSP w plebiscycie Tygodnika Gwarek
 • VI Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny  

  Tradycyjnie już w pierwszy weekend kalendarzowej wiosny, w kaletańskiej Truszczycy, odbyły się zawody biegowe z cyklu „Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny” inaugurujące sezon biegowy w Powiecie Tarnogórskim. Organizatorem imprezy było Miasto Kalety we współdziałaniu ze Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwem Świerklaniec. 25 marca biegacze i biegaczki, przy pięknej wczesnowiosennej pogodzie, stanęli w szranki podczas niespełna 5 kilometrowego biegu.

  więcej
  VI Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny
 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych  

  Urząd Miasta Kalety informuje, że w miesiącu kwietniu br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie JEDNORODZINNEJ w tym samym dniu co odbiór odpadów komunalnych zgodnie z harmonogramem wywozów, zaś w zabudowie WIELORODZINNEJ zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych w dniu 13 kwietnia 2017 r.

  więcej
  Odbiór odpadów wielkogabarytowych
 • Polska Spółka Gazownictwa w sprawie gazyfikacji Kalet  

  Przedstawiamy pismo Polskiej Spółki Gazownictwa z Zabrza, jakie Miasto Kalety otrzymało w sprawie możliwości zasilenia naszego miasta w gaz ziemny.

  więcej
  Polska Spółka Gazownictwa w sprawie gazyfikacji Kalet
 • Mieszkańcy Kalet społecznie posprzątali Zieloną  

  Minionej soboty, 25 marca 2017 roku, punktualnie o godz. 8.00 rozpoczął się tradycyjny już czyn społeczny mający na celu wysprzątanie terenów wokół zbiorników wodnych w Zielonej. Inicjatywa ta na dobre zakorzeniła się w kalendarzu wiosennych porządków naszego miasta i z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców, którzy z chęcią i bezinteresownie włączają się w tą akcję sprzątania.

  więcej
  Mieszkańcy Kalet społecznie posprzątali Zieloną

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM