Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Projekt nowego oblicza siedziby KS Unii Kalety  

  W tym roku, nasz kaletański klub sportowy Unia Kalety świętuje jubileusz 100-lecia swojej działalności. Klub ten, co warto podkreślić, jest jednym z najstarszych w województwie śląskim oraz najstarszym klubem piłkarskim Podokręgu Lubliniec. W trakcie swojej stuletniej działalności krzewił kulturę fizyczną i sport w naszym mieście, a także wykształcił wiele pokoleń wspaniałych sportowców. Jako, że Klub ten jest niezaprzeczalnie dumą naszego miasta, a i okazja jest niepowtarzalna, Miasto Kalety przygotowało dla Sędziwego Jubilata wspaniały prezent. Specjalnie na tę okoliczność Miasto zleciło wykonanie projektu budowlanego wraz z wizualizacją nowego budynku siedziby KS Unii Kalety. Dokumenty te zostaną wykorzystane w przyszłości przy aplikowaniu o środki unijne i resortowe na budowę tego obiektu. Poniżej przedstawiamy wizualizację nowej siedziby kaletańskiego klubu sportowego.

  więcej
  Projekt nowego oblicza siedziby KS Unii Kalety
 • Dni Kalet odwołane. Impreza przełożona została na przyszły rok  

  Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, w związku z dalej obowiązującym stanem pandemii koronowirusa, tegoroczne Dni Kalet, które zaplanowane były na 21-23 maja br., zostały odwołane i przełożone na 2022 rok. Tym samym władze Miasta zadecydowały zwrócić się do artystów (Patrycja Markowska oraz zespół Blue Cafe), którzy mieli gościć w tym roku na dniach miasta, z propozycją podpisania aneksów do umów i przeniesienia występów na przyszły rok. Jeśli artyści nie przystaną na podpisanie aneksów, wystosowany zostanie wniosek o rozwiązanie umów i zwrot zaliczek.

  więcej
  Dni Kalet odwołane. Impreza przełożona została na przyszły rok
 • Od maja łagodzenie obostrzeń w walce z koronawirusem  

  Dzisiaj, 28 kwietnia 2021 r., podczas konferencji prasowej Premiera RP i Ministra Zdrowia przedstawiony został etap łagodzenia wcześniej nałożonych obostrzeń w walce z pandemią. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Rządu, m.in. od 4 maja wznowiona zostaje nauka hybrydowa w klasach 1-3 szkół podstawowych, a od 15 maja, jeśli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

  więcej
  Od maja łagodzenie obostrzeń w walce z koronawirusem
 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 9 maja br.  

  Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o wydłużeniu, o kolejne dwa tygodnie, czyli do 9 maja br. prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Dodatkowy zasiłek, tak jak do tej pory, przysługuje w przypadku zamknięcia bądź ograniczonego funkcjonowania placówek otwartych, które zapewniają opiekę nad dziećmi do lat 8, a także w przypadku niemożności zapewnienia opieki przez żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, placówki pobytu dziennego, itp., z powodu zamknięcia lub czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19.

  więcej
  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 9 maja br.
 • Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. Sieniewicza w Kaletach Jędrysku  

  Zakończyły się prace budowlane przy termomodernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. Sienkiewicza 9 w Kaletach-Jędrysku. W nieruchomości tej, która jest własnością gminy Kalety, wymieniono między inymi stolarkę okienną i drzwiową, pokrycie dachu, docieplono poddasze oraz ocieplono styropianem ściany zewnętrzne. Prace te realizowane były w ramach projektu pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety,” na jaki miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 480.000,00 zł tzw. środków unijnych. W ramach tego zadania, termomodernizacji poddany został także budynek przy ul. Fabrycznej 25 oraz ul. 1 Maja 21.

  więcej
  Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. Sieniewicza w Kaletach Jędrysku
 • 4 maja 2021 r. Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny  

  Informujemy, że we wtorek, 4 maja 2021 r., Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny. Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy, jeżeli święto przypada w sobotę (a tak będzie 1 maja 2021 r.), pracodawca ma obowiązek wyznaczyć inny dzień wolny od pracy. Za utrudnienia przepraszamy.

  4 maja 2021 r. Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny
 • Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego 2022  

  Do 11 czerwca 2021 r. mieszkańcy naszego powiatu mogą zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Kwota jaka przeznaczona zostanie na przedsięwzięcia wynosi 600.000 zł. Zgłaszane projekty muszą dotyczyć zadań realizowanych w obrębie powiatu tarnogórskiego. Kwota przeznaczona na tegoroczny budżet obywatelski podzielona została na dwie części. 270.000 zł na realizację projektów w gminach z liczbą mieszkańców poniżej 10 tys. tj.: Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg, Krupski Młyn oraz 330.000 zł w gminach z liczbą powyżej 10 tys.mieszkańców tj.: Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Zbrosławice.

  więcej
  Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego 2022
 • Zaproszenie na konferencję regionalną pt. „Marszałkowski Budżet Obywatelski na tle innych województw oraz miast województwa śląskiego”  

  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza do udziału w konferencji regionalnej pt. „Marszałkowski Budżet Obywatelski na tle innych województw oraz miast województwa śląskiego”. Spotkanie odbędzie się 29 kwietnia 2021 r. o godz. 10:00 w formie on-line. W czasie konferencji omówione zostaną m.in. doświadczenia we wdrażaniu budżetu obywatelskiego w województwie śląskim, budżety obywatelskie w samorządach wojewódzkich i ich porównanie oraz sukcesy i porażki budżetu obywatelskiego w Polsce.

  więcej
  Zaproszenie na konferencję regionalną pt. „Marszałkowski Budżet Obywatelski na tle innych województw oraz miast województwa śląskiego”
 • Pani Alicja Łazaj zwycięzcą konkursu na zagospodarowanie deszczowego ogrodu w Kaletach  

  Miasto Kalety ogłosiło w ubiegłym miesiącu konkurs na wykonanie koncepcji „deszczowego ogrodu” na terenie lasku miejskiego na osiedlu przy ul. 1 Maja. W ramach projektu należało uwzględnić zagospodarowanie różnych form roślinności w ogrodzie, które zasilane byłyby wodami opadowymi z pobliskich budynków wielorodzinnych. Informujemy, że zwycięzcą konkursu została Pani Alicja Łazaj z Kalet. Nasza mieszkanka wykazała się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością przy tworzeniu koncepcji tego miejsca. Zaproponowane rozwiązania na pewno wykorzystane zostaną przy aplikowaniu o środki unijne na zagospodarowanie terenu wspomnianego lasku miejskiego. Pani Alicji serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie!

  Pani Alicja Łazaj zwycięzcą konkursu na zagospodarowanie deszczowego ogrodu w Kaletach
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - kwiecień 2021
 • Łąka trzęślicowa w Kaletach na Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego  

  Szlak Przyrody Województwa Śląskiego to zbiór miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych stanowiących dziedzictwo przyrody ożywionej i nieożywionej naszego regionu. Liczy on ponad 50 obiektów, zlokalizowanych zarówno na obszarach naturalnych, jak i przekształconych przez człowieka. Obiekty zostały wytypowane w oparciu o przewodni walor – przyrodniczy. Celem utworzenia Szlaku Przyrody było zainteresowanie zwiedzaniem i poznawaniem przyrody województwa śląskiego zarówno jego mieszkańców, jak i turystów spoza regionu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że kaletańska łąka trzęślicowa znalazła się na tej prestiżowej liście unikalnych przyrodniczo miejsc. Zachęcamy do lektury i do zwiedzania!

  więcej
  Łąka trzęślicowa w Kaletach na Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego
 • Maseczki ochronne dla naszych mieszkańców  

  W związku z trwającą sytuacją epidemiczną w naszym kraju, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała Miastu Kalety maseczki ochronne celem rozdysponowania ich wśród naszych mieszkańców. Maseczki chirurgiczne (po 2 sztuki) można odbierać w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Kaletach (na parterze budynku) w godzinach pracy magistratu.

  Maseczki ochronne dla naszych mieszkańców
 • Trwają spotkania z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu  

  Od dzisiaj (22.04.2021), w Urzędzie Miejskim w Kaletach, rozpoczęły się spotkania przedstawicieli firmy I-PROJEKT projektującej gazociąg w naszym mieście, z mieszkańcami Kalet będącymi właścicielami terenów, przez które planowany jest przebieg sieci. Poprzez organizację tych spotkań, Miasto Kalety postanowiło wspomóc firmę projektową z Gliwic w załatwianiu kwestii formalnych niezbędnych do wykonania projektu. Przyspieszy to budowę gazociągu, co niewątpliwie jest w interesie wszystkich mieszkańców naszego miasta.

  Trwają spotkania z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu
 • W majówkę skorzystasz z Orlika  

  Po dłuższej niż zwykle przerwie, spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, od najbliższej soboty, 1 maja 2021 r., wznawiamy funkcjonowanie boiska wielofunkcyjnego Olik przy szkole podstawowej w Kaletach. W celu skorzystania z tego obiektu sportowego, w dalszym ciągu będzie obowiązywała rezerwacja on-line za pośrednictwem strony internetowej www.kalety.pl.

  W majówkę skorzystasz z Orlika
 • Modernizacja sieci wodociągowej w ulicy Jana zakończona  

  W ostatnich dniach zostały zakończone prace związane z realizacją inwestycji „Przebudowa sieci wodociągowej – ul. Jana w Kaletach Miotku”. Łączna długość zmodernizowanej sieci wyniosła ok. 500 [mb] wraz z przebudową przyłączy do granic posesji, co w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta oraz parametry wody dostarczane mieszkańcom. Inwestycja została wykonana przez P.P.H.U. „INSTAL – BUDOTECH”, ul. Częstochowska 38c, 42-287 Kamienica za kwotę 134.964,94 zł (brutto). Zrealizowanie przedmiotowej inwestycji pozwoli w kolejnym etapie na wykonanie nowej nawierzchni w ul. Jana.

  Modernizacja sieci wodociągowej w ulicy Jana zakończona

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM