Wtorek, 21 Maja 2024  Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Ponad 600.000 zł bezzwrotnej dotacji dla Kalet na remont drogi gminnej  

  Miasto Kalety po raz kolejny pozyskało dodatkowe środki na remont gminnej infrastruktury drogowej. Tym razem, w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg, kwota 629.070,75 zł wpłynie do budżetu Miasta z przeznaczeniem na remont ul. Jana w Miotku. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach projekt ten zostanie wprowadzony jako nowe zadanie inwestycyjne. Po akceptacji przez radnych rozpocznie się procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Zgodnie z założeniami projektowymi remont ma zostać wykonany do końca listopada tego roku. Przypomnijmy, że to już piąta droga gminna w naszym mieście, która przebudowana została z udziałem środków zewnętrznych.

  Ponad 600.000 zł bezzwrotnej dotacji dla Kalet na remont drogi gminnej
 • Już wkrótce zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego  

  Mamy dobrą wiadomość dla amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Od maja rozpoczynamy sezon wędkarski w naszym kaletańskim parku tematycznym przy ulicy Fabrycznej. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która działać będzie w reżimie sanitarnym, czynna będzie w weekendy – soboty i niedziele - w godzinach od 13.30 do 18.00 (podczas długiego weekendu majowego również w poniedziałek 3 maja).
  Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. W ubiegłym tygodniu zbiornik wodny został już kolejny raz zarybiony. Karpie będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Zachęcamy do odwiedzenia Ichtioparku!

  więcej
  Już wkrótce zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 27 kwietnia 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 28.02.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,4%;
  – Województwo Śląskie 5,2%;
  – Kraj 6,5%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.03.2021 r. było 265 bezrobotnych, w tym 157 kobiet. 29 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 14 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy ogłasza nabór do projektu "Kopalnia Biznesu"  

  “Kopalnia Biznesu” to bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.” Projekt realizowany jest przez Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. w partnerstwie z Zachodniopomorską Grupę Doradczą Sp. z o.o. współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

  więcej
  Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy ogłasza nabór do projektu
 • Kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (20 kwietnia), w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł o budowie instalacji fotowoltaicznej przy oczyszczalni ścieków, zapowiedź nadchodzącego sezonu turystycznego w kaletańskim Ichtioparku, materiały na temat budowy, przebudowy i modernizacji miejskich dróg i obiektów sportowych, najnowsze informacje Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, harmonogram wywozu odpadów na miesiące: kwiecień, maj i czerwiec, a także artykuł o ciekawej historii neolitycznych siekierek znalezionych niegdyś w truszczyckich lasach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Kwietniowy numer
 • Trwa budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  

  Intensywnie postępują prace przy budowie instalacji fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. W ubiegłym tygodniu zamontowane w gruncie zostały konstrukcje, na których już zainstalowano ogniwa. Równocześnie prowadzone były prace związane z ogrodzeniem całego terenu, na którym prowadzona jest inwestycja. Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Przypomnijmy, że zakres tego projektu obejmował również budowę trzech instalacji fotowoltaicznych o mocy 5 kW każda dla potrzeb energetycznych placówek oświatowych.

  więcej
  Trwa budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
 • Apel Komisariatu Policji w Kaletach  

  W związku z zaistniałym zdarzeniem dotyczącym kradzieży uli, Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców miasta Kalety, którzy zakupili, otrzymali propozycję zakupu lub też posiadają wiedzę dotyczącą osób oferujących do sprzedaży rodziny pszczele wraz z ulami, aby w powyższej sprawie skontaktowali się niezwłocznie z funkcjonariuszami Policji w Kaletach. Zgłoszenia można kierować pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997.

  więcej
  Apel Komisariatu Policji w Kaletach
 • Uwaga na fałszywe SMSy. Można stracić pieniądze z kont bankowych!  

  Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach przestrzega przed oszustami rozsyłającymi sms-y o rzekomym zatrzymaniu naszej paczki przez służby celne. W treści wiadomości podany jest link. Jego kliknięcie powoduje zainstalowanie na naszym telefonie złośliwego oprogramowania, którego celem jest przejęcie danych do logowania w bankowości internetowej i w efekcie kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Apelujemy o rozsądek i ostrożność!

  więcej
  Uwaga na fałszywe SMSy. Można stracić pieniądze z kont bankowych!
 • Ruszyła kolejna edycja Śląskiego Programu KLUB  

  Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył środki na dofinansowanie działalności klubów sportowych w województwie śląskim. To kolejna edycja Śląskiego Programu KLUB. Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są kluby sportowe, których podstawowym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej na obszarze województwa śląskiego. Oferty należy składać do 7 maja 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 czerwca 2021 roku. Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z terenu województwa śląskiego. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

  więcej
  Ruszyła kolejna edycja Śląskiego Programu KLUB
 • ZDW w Katowicach wyłonił wykonawcę zadania polegającego na zagospodarowaniu ronda im. Jana Pawła II w Drutarni  

  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozstrzygnął w tym tygodniu przetarg na zadanie polegające na zagospodarowaniu ronda w Drutarni poprzez nasadzenie na nim roślin stałych. Projekt zrealizowany zostanie w dużej mierze dzięki naszym mieszkańcom, którzy oddali na to zadanie swój głos w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w ubiegłym roku. Wykonawcą zadania będzie Firma Handlowo Usługowa „Ogród Partner” z Mogilan. Na rondzie w Drutarni nasadzone zostaną m.in. jałowce, świerki i berberysy. Podłoże natomiast obsypane zostanie dekoracyjną korą kamienną. Termin wykonania inwestycji określony został do dnia 16 czerwca 2021 r.

  ZDW w Katowicach wyłonił wykonawcę zadania polegającego na zagospodarowaniu ronda im. Jana Pawła II w Drutarni
 • Umów wizytę w urzędzie skarbowym bez wychodzenia z domu  

  Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" to nowy model obsługi podatników wprowadzony w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Dzięki nim zapewniono klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale przede wszystkim podniesiono bezpieczeństwo podatników i urzędników. Umówienie wizyty pozwala szybko, komfortowo i bez kolejek załatwić sprawy w urzędzie skarbowym.

  więcej
  Umów wizytę w urzędzie skarbowym bez wychodzenia z domu
 • Zestawienie ofert w przetargu na Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy  

  Dzisiaj, 15 kwietnia 2021 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach mialo miejsce otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na “Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy”. W wyznaczonym terminie wpłynęły 3 oferty potencjalnych wykonawców. Poniżej przestawiamy zestawienie ofert.

  więcej
  Zestawienie ofert w przetargu na Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy
 • Spotkanie z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu  

  W związku z trwającymi uzgodnienia przebiegu gazociągu poprzez obszar naszego miasta, Urząd Miejski w Kaletach organizuje spotkanie z mieszkańcami, którzy są właścicielami terenów, przez które planowany jest przebieg gazociągu. Z ww. osobami, z którymi firma projektująca gazociąg nie dopełniła jeszcze wszystkich formalności skontaktuje się w najbliższym czasie telefonicznie pracownik Urzędu Miejskiego w Kaletach w celu zaproszenia na spotkanie i ustalenia godziny spotkania, które jest zaplanowane na czwartek 22 kwietnia. Poprzez organizację tego spotkania Miasto Kalety postanowiło wspomóc firmę I-PROJEKT Gliwic projektującą gazociąg w załatwianiu kwestii formalnych, ponieważ szybkie wykonanie projektu przyspieszy również budowę gazociągu, co jest w interesie wszystkich mieszkańców naszego miasta. Mieszkańcy będą umawiani indywidualnie z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.

  Spotkanie z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM